Juncker: Orbán nie je diktátor, ale ani demokrat - MAGAZÍN 1
Slovensko

Juncker: Orbán nie je diktátor, ale ani demokrat

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Šéf Európskej komisie poskytol médiám viaceré rozhovory pri príležitosti výročia vstupu krajín Vyšehradskej štvorky do Európskej únie v roku 2004.

Predseda maďarskej vlády Viktor Orbán nie je diktátorom, avšak samotná skutočnosť že si ho maďarskí voliči zvolili, z neho nerobí demokrata, povedal predseda Európskej komisie (EK) Jean-Claude Juncker v rozhovore pre týždenník Heti Világgazdaság (HVG).

Juncker poskytol viaceré rozhovory pri príležitosti výročia vstupu krajín Vyšehradskej štvorky (V4) do Európskej únie (EÚ) v roku 2004. Pre HVG uviedol, že Orbána v súkromných rozhovoroch síce označuje za diktátora, avšak ho nepovažuje za tyrana.

Predseda EK podľa vlastných slov považuje za dôležité, aby bol v členských krajinách Únie zastúpený každý občan, nezávisle na politickej príslušnosti vlády. “Pre členské krajiny EÚ platia rovnaké pravidlá, ako pre krajiny, ktoré sa o členstvo uchádzajú. Systém bŕzd a protiváh je nutný,” dodal Juncker.

Zdroj: 24hod.sk / InfoVojna.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *