Jediný, kto dokáže zastaviť šialené hodnoty neoliberalizmu je Marian Kotleba

Liberalizmus by malo byť to najkrajšie, čo na svete máme. Naša planéta by mala byť slobodná a plná dobra. Bohužiaľ, toto sú len naivné utopické predstavy a niektorí, tomu naozaj veria alebo chcú uveriť.

Ale to, že tomu veria obyčajní ľudia, vôbec nie je zlé. Veď to práve viera v niečo, nás drží pri živote a dodáva nám silu ísť ďalej, aj keď to nie vždy vyzerá dobre.

Zlé je ale to, keď pojem liberalizmus používajú novodobí politici, ktorí sa schovávajú za toto slovíčko. Vraj liberáli…

Sladké kampane, emotívne predvolebné videá a vytváranie dojmu, že všetci, okrem nich, sú buď zastaralí alebo nie sú tak IN a v pohode.

Veľmi dobre premyslené ťahy na väčšinové ľahšie ovládané masy ľudí. Liberálni voliči dokážu voliť kandidátov, ktorých spoznali len včera a dokážu sa do nich zamilovať a prehliadať to všetko, čo ich politika dokáže napáchať.

Jasným príklad neoliberálnych médii je posledná pedofilná kauza denníka SME. Salámovou metódou (overtonovým oknom) pomaly otvoriť a spoločnosti podprahovo nanútiť akceptáciu pedofílie.

Liberalizmus ako taký, nie je zlý. Ale ten liberalizmus, za ktorý sa schovávajú dnešní neoliberálni politici je veľmi nebezpeční. Úplne bez všetkého, ho môžeme zrovnávať s fašizmom.

Na Slovensku máme len jediného politika, ktorý dokáže zastaviť toto zvrátené šialenstvo. Milovaný a nenávidený Marian Kotleba. Či sa to konzervatívnemu voličovi páči alebo nie, je to tak. Kotleba je mladý politik plný sily a odhodlania, a jediný svojimi skutkami dokazuje, aké má smerovanie a ktoré hodnoty nikdy neupustí.

Robert Fico či Andrej Danko nemali problém v minulosti nepriamo či priamo napomôcť rastu neoliberálnych zvrátených hodnôt a to spolu s podporou Bruselu. Ich zlodejiny sú veľký problém, ale rozvrátená spoločnosť, ktorá nás čaká s vládou neoliberálou je šialené panoptikum, ktoré už nebude možné vrátiť späť.

Veľkou otázkou však zostáva fakt, že Kotleba bude potrebovať niekoho, s kým toto neoliberálne šialenstvo zastaví. Ak dopustíme vládu neoliberálov, môžeme zabudnúť na slobodu slova a bude veľmi ťažké presadiť si naše názory. Ja ako konzervatívny volič dokážem prižmúriť oko, ak sa Kotleba spojí aj s niekym, kto mi nie je veľmi sympatický, ale neoliberalizmus nás zahubí a cesta späť už nebude možná.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.