Zo sveta

Je zo Švédska divoký západ? Útočníci zastrelili nevinné 12 ročné dievčatko, ktoré venčilo psa

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Dvanásťročná švédska dievčina bola zastrelená cez víkend pri venčení svojho psa, ako varoval jeden kriminológ Švédsko sa stáva „Divokým západom“.

Streľba sa odohrala v obci Botkyrka v nedeľu večer pred miestnou reštauráciou McDonald, zatiaľ čo dvanásťročná obeť venčila psa.

Má sa za to, že mladé dievča nebolo zamýšľaným cieľom streľby, ktorá je údajne spojená s násilím gangov, ale polícia sa zdráha oznámiť podrobnosti o vyšetrovaní, uvádza televízia SVT.

„Všeobecne povedané, tieto typy streľby majú väzby na zločinecké siete, ale nezaoberáme sa tým, ako to je v tomto konkrétnom prípade, – povedal Palle Nilsson, zastupujúci zástupca regionálneho policajného náčelníka v Štokholme.

Nilsson ďalej uviedol, že približne 30 ľudí v Štokholmskom regióne stojí za mnohými vážnymi zločinmi spojenými so zločineckými sieťami v nedávnej minulosti, a uviedol: „Títo ľudia stoja za veľkou časťou vydieraní, lúpeží, predaja drog, streľby, výbuchov a vrážd v regióne.“

Kriminológ Mikael Rying medzitým uviedol, že počas posledných piatich rokov bolo v dôsledku násilia gangov zabitých najmenej päť nevinných prizerajúcich.

„Na začiatku deväťdesiatych rokov sa veľa obchodovalo s drogami, kedy bol niekto zastrelený v garáži alebo byte. V druhej polovici 90. rokov potom prišli motorkárske gangy. V týchto zoskupeniach bol poriadok. Od druhej polovice 20. rokov 20. storočia sa začal stávať viac Divokým západom (Švédsko), „povedal.

Rying dodal, že vo Švédsku dnes gangy dodržiavajú menej pravidiel ako v minulosti, a čím viac sú dezorganizované pouličné gangy, tým je pravdepodobnejšie, že sa do ich násilia zapletú nevinní ľudia.

Významným problémom sa stali prestrelky po celom Švédsku, ktoré sú primárne spojené s gangmi, a podľa správy Švédskeho národného forenzného strediska, ktorá bola uverejnená v minulom roku, zaznamenala krajina v rokoch 2012 až 2019 stopercentný nárast úmrtí v dôsledku streľby.

Počet prípadov streľby sa tento rok tiež zvýšil, a to napriek vypuknutiu koronavírusu a snáh švédskej polície bojovať proti zločinu v rámci operácie Rimfrost.

Potrebujeme vašu podporu, aby sme mohli pokračovať!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *