Je zo Švédska divoký západ? Útočníci zastrelili nevinné 12 ročné dievčatko, ktoré venčilo psa

Dvanásťročná švédska dievčina bola zastrelená cez víkend pri venčení svojho psa, ako varoval jeden kriminológ Švédsko sa stáva „Divokým západom“.

Streľba sa odohrala v obci Botkyrka v nedeľu večer pred miestnou reštauráciou McDonald, zatiaľ čo dvanásťročná obeť venčila psa.

Má sa za to, že mladé dievča nebolo zamýšľaným cieľom streľby, ktorá je údajne spojená s násilím gangov, ale polícia sa zdráha oznámiť podrobnosti o vyšetrovaní, uvádza televízia SVT.

„Všeobecne povedané, tieto typy streľby majú väzby na zločinecké siete, ale nezaoberáme sa tým, ako to je v tomto konkrétnom prípade, – povedal Palle Nilsson, zastupujúci zástupca regionálneho policajného náčelníka v Štokholme.

Nilsson ďalej uviedol, že približne 30 ľudí v Štokholmskom regióne stojí za mnohými vážnymi zločinmi spojenými so zločineckými sieťami v nedávnej minulosti, a uviedol: „Títo ľudia stoja za veľkou časťou vydieraní, lúpeží, predaja drog, streľby, výbuchov a vrážd v regióne.“

Kriminológ Mikael Rying medzitým uviedol, že počas posledných piatich rokov bolo v dôsledku násilia gangov zabitých najmenej päť nevinných prizerajúcich.

„Na začiatku deväťdesiatych rokov sa veľa obchodovalo s drogami, kedy bol niekto zastrelený v garáži alebo byte. V druhej polovici 90. rokov potom prišli motorkárske gangy. V týchto zoskupeniach bol poriadok. Od druhej polovice 20. rokov 20. storočia sa začal stávať viac Divokým západom (Švédsko), „povedal.

Rying dodal, že vo Švédsku dnes gangy dodržiavajú menej pravidiel ako v minulosti, a čím viac sú dezorganizované pouličné gangy, tým je pravdepodobnejšie, že sa do ich násilia zapletú nevinní ľudia.

Významným problémom sa stali prestrelky po celom Švédsku, ktoré sú primárne spojené s gangmi, a podľa správy Švédskeho národného forenzného strediska, ktorá bola uverejnená v minulom roku, zaznamenala krajina v rokoch 2012 až 2019 stopercentný nárast úmrtí v dôsledku streľby.

Počet prípadov streľby sa tento rok tiež zvýšil, a to napriek vypuknutiu koronavírusu a snáh švédskej polície bojovať proti zločinu v rámci operácie Rimfrost.

Potrebujeme vašu podporu, aby sme mohli pokračovať!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353