Slovensko

Je vonku video, kde je vidieť, ako zasiahli 15 ročného chlapca na proteste

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Video zraneného 15-ročného chlapca z utorkového protivládneho protestu v Bratislave obletelo celé Slovensko.

Prvé verzia tvrdili. že mladík nebol súčasťou protestu a len „šiel okolo“. Tieto verzie vyvrátili videá a fotografie, kde sa mladík pred Úradom vlády zdržiaval v blízkosti pri zábranách. Mladík však nebol agresívny a nič nerobil. Bol skôr v nesprávny čas na nesprávnom mieste. Polícia však informovala, že skupiny agresívnych protestujúcich do nich hádzali fľaše či pyrotechniku. Treba ale dodať, že z celého protestu to bola malá skupinka ľudí a v počte okolo 15 až 20 tisíc ľudí sa tam nachádzali slušní ľudia, ktorí pokojne protestovali.

Polícia pred Úradom vlády použila označovacie projektily, ktoré zafarbujú odev a policajti si tak označujú najagresívnejších ľudí v dave. Tieto projektily však vedia aj ublížiť, čo sme mohli vidieť na chlapcovi, ktorému tiekla krv z hlavy a zábery boli len pre silné povahy.

Teraz máme video, kde je vidieť, ako bol mladý chlapec priamo zasiahnutý do zadnej časti hlavy.