Zo sveta

Je v poriadku? Kandidát na prezidenta Biden si pomýlil svoju vnučku s 5 rokov mŕtvym synom (Video)

Počas amerických prezidentských volieb si jeden z kandidátov – Joe Biden – pomýlil svoju vnučku s päť rokov mŕtvym synom. Zvláštny okamih zaznamenali televízne kamery vo Philadelphii, kde Biden hovoril ku svojim priaznivcom. Nebola to prvá takáto chyba 77-ročného Bidena, ktorý je, podľa súčasného prezidenta Donalda Trumpa, pre úrad prezidenta mentálne nespôsobilý.

Biden vo Philadelphii predstúpil pred svojich voličov a vyhlásil: „Toto je môj syn Beau, ktorého mnohí z vás pomohli zvoliť do delawareského senátu.“ Lenže Bidenov syn je už päť rokov po smrti, a namiesto neho vzal Biden okolo ramien svoju vnučku Natalie.

Ani to ale nebolo všetko, potom objal svoju ďalšiu vnučku Finnegan, ale aj tú si pomýlil so slovami „toto je moja vnučka Natalie“. Biden si potom svojou chybu uvedomil a pokúsil sa zo všetkého urobiť žart. „Toto je Natalie, to je Beauova dcéra,“

Súčasná hlava štátu Donald Trump práve na podobné Bidenove príhody a jeho vysoký vek upozorňoval v kampani, s tým, že Biden nie je mentálne spôsobilý pre úrad prezidenta. Ak by Biden vyhral, stal by sa najstarším prezidentom v americkej histórii.

V Spojených štátoch sa očakáva v prezidentských voľbách veľmi tesný výsledok, hoci podľa prieskumov mal s určitou prevahou zvíťaziť práve Joe Biden. V prípade neúspechu sa chystá súčasný prezident Donald Trump napadnúť výsledok volieb na Najvyššom súde.