Je úplne jedno, že pes zomrie so zarezaným krkom. Nechajte ho tak, smejú sa v osade - MAGAZÍN 1
Slovensko

Je úplne jedno, že pes zomrie so zarezaným krkom. Nechajte ho tak, smejú sa v osade

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Odvážna redaktorka televízie Markíza Kristína Kovešová uverejnila na svojom profile video z osady Veľká Ida, kde bola spolu s Československým kastračným programom zachraňovať brutálne utýrané psíky.

Miestnym osadníkom to však prišlo celé smiešne a vôbec ich netrápili ledva žijúce trpiace psy. Všetko im bolo smiešne a jeden z nich dokonca povedal, aby ho nechali tak, nech zomrie. Keď mu redaktorka povedala, že je to trestný čin, osadník sa jej opýtal “jaká paragraf? jaká paragraf?” a rehotal sa.

V osade sa rodí enormné množstvo detí. Za rok sa tam Rómom narodí 180 detí a majorite len 10. “Podľa zástupcu starostu každý rok sa tu narodí okolo 180 rómskych deti a 10 deti majorite. Veľká Ida začína mat s osadou velky problém… hovoria o mnozstve odpadu, tyrani zvierat, zničenych sociálnych bytoch, nedodržiavaní zákonov… (samozrejme nájde sa aj pár slušných)” píše redaktorka.