Slovensko

Je toto dostatočne chránený odpad Covid 19? Nahnevaný občan nám poslal fotografie, ktoré ho rozčúlili

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Do redakcia nám prišiel email, kde nám nahnevaný občan posiela fotografie z ružinovskej nemocnice. Na fotografiách má byť uložený odpad kontaminovaný vírusom Covid 19 v priestoroch nemocnice v Ružinove.

Podľa informácii má byť nakladanie s takýmto odpadom podľa Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky úplne bezpečné a nemá mať k nemu nikto prístup a je potrebné dbať, aby nedochádzalo k jeho zneužitiu.

„Triedenie zhromaždeného odpadu sa zabezpečí tak, aby nedochádzalo k jeho zneužitiu, odcudzeniu a aby k nemu nemali prístup nepovolané osoby, zvieratá a hmyz. S odpadom sa zaobchádza tak, aby neprišlo k porušeniu jeho obalu.“ uvádza sa na stránke Úradu verejného zdravotníctva.

Na fotografiách ale vidíme odpad, ktorý sa nachádza dokonca aj pred budovou nemocnice. Či ide ale naozaj o infikovaný odpad nevieme. Na záberoch z vnútra nemocnici však vidíme plastové boxy, na ktorých je nápis Covid 19. Sú však pod holým nebom, nijak inak špeciálne nekryté. Ak by niekto naozaj chcel, ľahko by sa k ním dostal, nehovoriac o zvieratách či hmyze.

Pomôžte nám prosím viac zdieľať náš portál medzi priateľmi. Veľmi nám to pomôže. Ďakujeme