Je toto dostatočne chránený odpad Covid 19? Nahnevaný občan nám poslal fotografie, ktoré ho rozčúlili

Do redakcia nám prišiel email, kde nám nahnevaný občan posiela fotografie z ružinovskej nemocnice. Na fotografiách má byť uložený odpad kontaminovaný vírusom Covid 19 v priestoroch nemocnice v Ružinove.

Podľa informácii má byť nakladanie s takýmto odpadom podľa Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky úplne bezpečné a nemá mať k nemu nikto prístup a je potrebné dbať, aby nedochádzalo k jeho zneužitiu.

„Triedenie zhromaždeného odpadu sa zabezpečí tak, aby nedochádzalo k jeho zneužitiu, odcudzeniu a aby k nemu nemali prístup nepovolané osoby, zvieratá a hmyz. S odpadom sa zaobchádza tak, aby neprišlo k porušeniu jeho obalu.“ uvádza sa na stránke Úradu verejného zdravotníctva.

Na fotografiách ale vidíme odpad, ktorý sa nachádza dokonca aj pred budovou nemocnice. Či ide ale naozaj o infikovaný odpad nevieme. Na záberoch z vnútra nemocnici však vidíme plastové boxy, na ktorých je nápis Covid 19. Sú však pod holým nebom, nijak inak špeciálne nekryté. Ak by niekto naozaj chcel, ľahko by sa k ním dostal, nehovoriac o zvieratách či hmyze.

Pomôž nám rozbehnúť Magazín 1! Veľmi nám pomôže, keď tento článok po jeho dočítaní dáš zdieľať na svojom profile a pošleš ho pár priateľom do správy! Tebe to zaberie pár sekúnd a nám pomôžeš dostať do povedomia náš portál. Ďakujeme ti a prajeme ti za to krásny deň! :)

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353