Je potrebné, aby 12 Nemcov pracovalo a platilo dane, k financovaniu jedného migranta - MAGAZÍN 1
Slovensko

Je potrebné, aby 12 Nemcov pracovalo a platilo dane, k financovaniu jedného migranta

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Jedným z najväčších tajomstiev v Európe sú skutočné náklady na migráciu a najmä náklady na jedného migranta. Naša pozornosť bola venovaná článku z Nemecka, v ktorom sú vypočítané náklady. Výsledky sú šokujúce.

Približne 1,7 miliónov ľudí požiadalo o azyl v Nemecku od roku 2014, ale každý, kto požiada vládu o čísla financovania, bude odkázaný na labyrint štatistík a čísel, píše nemecký autor.

Podľa odhadov vlády, autor odhaduje ročné náklady medzi 30 a 40 miliardami, ale nie je jasné, či sú v nich zahrnuté dodatočné výdavky na materské školy, školy, zvláštnych sudcov a zdravotnú starostlivosť.

S odvolaním sa na ministra Gerda Müllera stojí 1 milión utečencov nemeckú vládu, štáty a obce približne 30 miliárd EUR ročne.

Inak povedané: za predpokladu výpočtu ministra Müllera stojí každá osoba, ktorá hľadá v Nemecku ochranu, 30 000 EUR ročne alebo 2 500 EUR mesačne.

To zodpovedá daňovému zaťaženiu dvanástich priemerných príjemcov (3 000 EUR mesačne daňový trieda III). U maloletého mladistvého bez sprievodu môžu tieto náklady predstavovať až 5 000 EUR mesačne, píše autor.

Ale čísla pre “priemerného utečenca alebo migranta” by však mohli byť ešte vyššie – kvôli mnohým novým dlhodobým nezamestnaným.

Veľká väčšina migrantov v súčasnosti nepracuje a sú nezamestnaní, väčšina z nich sú stážisti alebo asistenti. Veľké percento z nich nemá vzdelanie a mnoho z nich je negramotných, uzatvára autor.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *