Je pápež František naozaj kresťan? Čo to nosí na krku a prečo? - MAGAZÍN 1
Zaujímavosti

Je pápež František naozaj kresťan? Čo to nosí na krku a prečo?

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Kresťania nosia na krku kríž na pamiatku umučenia – ukrižovania Ježiša Krista. Ukrižovanie bolo v starom Ríme obvyklým hrdelným trestom.

Človek bol pribitý za ruky a nohy na dva skrížené trámy s roztiahnutými rukami, potom bol kríž aj s odsúdencom vztýčený, často pri ceste, tak, aby trestanec umierajúci pomalou bolestivou smrťou bol odstrašujúcim prípadom pre okoloidúcich.

Teraz si pozorne prehliadneme krížik, ktorý nosí tzv. Svätý otec. Na prvý pohľad je zrejmé, že sa nejedná o kresťanský symbol. Postava na kríži nemá roztiahnuté ruky, namiesto toho vidíme na priečnom tráme akési zauzlenia a postava má jasne ruky skrížené na hrudi. Toto v žiadnom prípade nie je zobrazenie Ježiša Krista.

Oveľa viac pripomína figúra na kríži starovekého egyptského boha Osirisa. Boh podsvetia Osiris bol zobrazovaný s rukami na hrudi, v ktorých drží pokarhania a berlu, majúci na hlave korunu – mitru, ozdobenú posvätnou kobrou. Ďalším znakom je vous a často býva zobrazovaný ako múmia, keďže bol podľa egyptskej mytológie zabitý svojim bratom Setem a následne svojou manželkou – sestrou Isis, privedený späť k životu. Zmŕtvychvstanie je pre tohto boha typické. Osiris alebo tiež Usir bol spájaný s posmrtným životom.

Božská trojica Osiris, Isis a Horus patrí pravdepodobne k najdôležitejším kultom starého Egypta, čo dokladá mnoho nájdených spodobnením tejto “svätej” trojice. Na tomto súsoší je syn Osirisa a Isidy Horus, vyobrazený ako malé dieťa. Nemožno si nevšimnúť nápadné podobnosti s neskorším zobrazením Madony s Ježiškom.

Keď pripustíme, že Jorge Mario Bergogolio (Pápež) nie je kresťan, je oveľa jasnejšie pochopiť prečo propaguje jednotu s islamom a bozkáva moslimom nohy, hoci tí ním za to zjavne opovrhujú. Pravdupovediac, nielen súčasný pápež, ale už pápež Karol Wojtyla alias Ján Pavol II. bol priateľom Islamu. Tu ho vidíme ochutnávať zelený korán.

O čo im ide a na čo všetko smerujú?

Cieľom tzv. Nového svetového poriadku je celosvetové (globálne) zjednotenie všetkých zdrojov. Cieľom je vytvorenie jedného svetového náboženstva, jednej svetovej vlády a jednotnú masu ľudských otrokov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *