Slovensko

Je nutné urobiť väčšie rozdiely medzi očkovanými a neočkovanými Slovákmi

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Na Slovensku sa čo raz viac hovorí o odmeňovaní ľudí, ktorí sa nechajú zaočkovať. Iní zase hovoria o tom, aby mali očkovaní väčšie výhody.

Viceguvernér Národnej banky Slovenska Ľudovít Ódor poukazuje na to, že je dôležité nastaviť pozitívne a negatívne motivácie pri očkovaní. Podľa neho je potrebné urobiť väčšie rozdiely medzi očkovanými a neočkovanými v rámci protipandemických opatrení. Taktiež treba podľa Ódora priniesť bližšie očkovanie k ľuďom, či už k obvodným lekárom, alebo na iné miesta.

Pesimistický scenár Národnej banky Slovenska hovorí o zaočkovanosti na úrovni 45 %, základný na 60 %. Cena očkovania je podľa Ódora v pozitívnom slova zmysle veľmi vysoká. „Ak by sme vedeli zaočkovať všetky zraniteľné skupiny, tak vidíme, že v hospodárskom raste sú tam naozaj veľmi pekné sumy,“ dodal Ódor.