Jágr sa odmietol stať tvárou kampane na očkovanie: Nebudem robiť figuranta! Mám dosť protilátok - MAGAZÍN 1
Slovensko

Jágr sa odmietol stať tvárou kampane na očkovanie: Nebudem robiť figuranta! Mám dosť protilátok

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Legendárny český hokejista Jaromír Jágr odmietol ponuku premiéra Andreja Babiša, aby sa zapojil do vládnej kampane za očkovanie proti COVID-19. Web Seznam Zprávy v piatok napísal, že premiérovu žiadosť Jágr odmietol s argumentom, že on sám sa teraz očkovať nemieni, pretože má dostatok protilátok.

„My sme sa o tom s pánom premiérom bavili, že mu pán Jágr odmietol robiť figuranta na propagáciu vakcinácie z toho dôvodu, že má protilátky,“ povedala Seznamu Zpráv námestníčka ministra zdravotníctva Martina Vašáková. Jágr však podľa nej vychádzal z chybného predpokladu.

Množstvo protilátok na koronavírus by pri rozhodovaní o podaní vakcíny nemalo hrať úlohu, upozorňujú odborníci. Zástupcovia ministerstva ani vakcinologové neodporúčajú skúmanie protilátok v súvislosti s očkovaním. Navyše nikto nevie, ako rýchlo mu budú protilátky ubúdať.

Štyridsaťdeväťročný Jágr na otázku webe, aby svoje dôvody, prečo odmietol stať sa tvárou očkovanie, vysvetlil, zatiaľ nereagoval.