Ja sa tých neoliberálov začínam, ale naozaj veľmi báť! - MAGAZÍN 1
Komentáre

Ja sa tých neoliberálov začínam, ale naozaj veľmi báť!

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Liberál? Mal by to byť človek, ktorý miluje slobodu a miluje ju až tak, že bude bojovať aj za tú vašu a za Váš názor. Niekde som čítal, že pre liberála končí sloboda tam, kde začína špička vášho nosu. Alebo niečo také…

Máme ich aj na Slovensku. Bojujú za svoje hodnoty, ktoré sa nie všetkým veľmi páčia, lebo na Slovensku by bolo potrebné trošku bojovať aj pre Slovákov… ale o tom potom….

Konkrétne mám na mysli tých našich Progresívnych neoliberálov, ktorí by ako prví, mali chápať a kričať o demokracii a slobode pre každého. Ale veľmi sa mi to nezdá. Skôr začínam mám pocit a asi aj strach, že sa len skrývajú za slová ako liberalizmus či sloboda. Ale vážne, veď oni vyzývajú k tvrdému boju!

O kom hovorím? Ide o člena (bývalého predsedu) Progresívneho Slovenska Ivana Štefunka, inak bývalého voliča Smeru, ktorý vo svojom statuse vyzýva na zastavenie fašistov, hovorí, že má pokazenú náladu, keď vidí percentá ĽSNS a vyzýva svojich, že musia ísť na to tvrdšie a zastaviť ich už dnes!

Neviem ako vám, ale mne takto liberál nepripadá. Vlastne, keď si pozriem na vyjadrenia týchto akože “liberálov” tak mi samotný Kotleba príde ako väčší liberál.

On totiž nehucká svojich voličov, aby zastavili inú opozičnú stranu, neoznačuje ich za fašistov a extrémistov. Jeho prejav nieje násilný a vždy hovorí, že žijeme v demokracii a nech rozhodnú voliči. Nechcem sa ho zastávať, ale nieje to tak?…

Naozaj mám strach, z týchto našich liberálov, ktorí pre mňa niesu vôbec zástancovia slobody pre všetkých. Podla mňa len našli dieru na trhu, chytili si slovíčka a hrajú sa a zbierajú percentá, ale ako náhle začnú vládnuť, pôjdu tvrdo po každom (ako Štefunko), kto bude mať iný názor ako oni.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *