Spoločnosť

„Ja ich len podporujem, ale neviem koho“ Lívia sa šla pýtať na Dúhový pochod a urobila video roka (Video)

Mladá youtuberka a aktivistka Lívia vzala kameru a mikrofón a odišla sa pýtať na košický pochod LGBTI komunity. Z tých odpovedí padnete na zem od smiechu!

„Ja ich len podporujem, ale neviem koho“ hovorí dievča, ktoré drží transparent na pochode.

„Často počúvame, že v realite by sme nevedeli čeliť argumentom a že na Pride pochodoch to srší len láskou a toleranciou, aby sme sa išli pozrieť a zmeníme názor. Tak sme išli. Zmenili sme na tieto pochody aj názor? Pozrite si.“ píše Kultúrblog k popisu videa.

30 Replies to “„Ja ich len podporujem, ale neviem koho“ Lívia sa šla pýtať na Dúhový pochod a urobila video roka (Video)

 1. Skvele urobene video!!!
  Nasi Duhovy sa prejavili a ukazali svoju toleranciu a znalost problematiky! Vacsina ani nevie preco su na Duhovom pochode. Vlastne su tam len pre zabavu. Ked im clovek zacne argumentov su zaskoceny a niektori prechadzaju do utoku. Aj ja som sa pred Pridom bavila na FB s niektorymi podporovatelmi tohto pochodu. Ked som im vysvetlila,ze proti homosexualom nic nemam a preco mam iny nazor na LGBTI zostali velmi nervozny az agresivny,,,Dokonca chceli aby som predlozila menny zoznam mojich homosexualnych priatelov…Zaujimave Kde je tolerantnost o ktorej stale hlasaju?

  1. Úprimne, jej vystupovanie je neskutočne drzé, arogantné a je jasné, že sa nad tých ľudí povyšuje a pohŕda nimi a len si z nich robí srandu. Väčšina ľudí a necíti pohodlne, keď im niekto strčí mikrofón pod nos, najmä ak na to nie sú pripravení a nevie reagovať. Koľko ľudí malo zrazu prázdno v hlave keď ich nečakane v škole vytiahli odpovedať pred tabuľu?
   Tvrdí síce, že neútočí ale jej vystupovanie ukazuje inak, alebo aj jej vyjadrovanie ako „nechutný Pride“.
   Sú veci, s ktorými by som s ňou možno súhlasila, a tiež sa mi nie vždy páči ako taký Pride prebieha (a sú aj homosexuáli, ktorí Pride v jeho aktuálnej forme nepodporujú), hoci som súčasťou jednej z „menšín“, ale ona nechápe pointu Pridu. Prečo rieši pohlavia, keď primárna myšlienka Pridu a LGBT je sexuálna orientácia a nie pohlavia?
   Okrem toho, na Pride chodia rôzne skupiny, nie všetci sa úplne zhodujú v týchto veciach a nie všetci sú tam z úplne rovnakého dôvodu, ale všetci chcú ukázať toleranciu k rôznorodosti a k možnosti výberu.

    1. Prečo používate pseudovedecký orwellovsky newspeakový termín „sexuálna orientácia“ ktorý zaviedol pavedec Kinsey ktorý nechal vo zvukotesných laboratóriách pohlavne zneužívať malé deti a ktorý spolupracoval s nacistickým pohlavárom a pedofilom Dr. Fritz von Balluseck-om?

   1. Choď sa do kostola pýtať detí, že či si samé vybrali, ísť do kostola 🙂
    A k tým moslimským pravidlám… od kedy sme my moslimská krajina?

    1. Ad. „Choď sa do kostola pýtať detí, že či si samé vybrali, ísť do kostola “
     Už som sa pýtal jednej dcéry nórskych misonárov, takáto bola jej odpoveď:
     Ingebjørg Hauge
     Vyrastala som v kresťanskej rodine. Obaja moji rodičia pochádzajú z rodín so silnou kresťanskou tradíciou, a pre oboch je viera dôležitou a určujúcou súčasťou ich životov. Keď sa rozhodli založiť si rodinu, zahrnutie viery do ich každodenného života, a tým aj do naších detských bolo najprirodzenejšou vecou na svete. Tak ako život každého človeka je poznačený tým, čomu dáva prednosť, čo ho zaujíma a za čo zápasí, život mojej rodiny niesol stopy viery mojich rodičov. Vyrastala som v prostredí kde sa vyučovalo o Biblii, počúvalo príbehy, modlilo sa za mňa i so mnou. V ňom myšlienka niečoho väčšieho než čo môžeme vidieť a rozumieť vlastným rozumom, niekde “tam”, však nikdy nevyznievala cudzo alebo neprirodzene – mohla som vidieť ako sa moji rodičia stavajú k svojej viere a k Bohu. Taktiež som mohla vidieť a zakúsiť aký vplyv toto malo na ich životy a ako ich to robilo šťastnými a bez obáv.
     Keď som mala 7 rokov naša rodina sa presťahovala do Ázie kde moji rodičia pôsobili ako misonári. Práca pre Boha takýmto život determinujúcim spôsobom Ho prirodzene urobila ešte väčšou súčasťou našich každodenných životov. Ako som to vnímala? Nuž, ako dieťa som bola ovplyvnená životmi svojich rodičov. Priamo spôsobmi spočívajúcimi vo vodení ma do kostola, čítaní mi Biblie a pod., avšak možno ešte dôležitejšie nepriamo, t.j. že som mala možnosť vidieť aké boli ich hodnoty, a keď som vyrástla, musela som prijať rozhodnutie či tieto hodnoty chcem nasledovať alebo zanechať. Toto je niečo čo každé dieťa musí raz spraviť keď dospeje: So sebou si prinášame čo sa nám páčilo v našej výchove, a taktiež sa učíme na chybách našich rodičov a rozhodujeme sa veci meniť a robiť inak ako sme videli a zažili u nich. Myslím si že najlepším spôsobom ako si svojich rodičov uctiť je poučiť sa z ich dobrých ale aj zlých rozhodnutí, všakže?
     Rozhodla som sa stať sa kresťankou. Mala som možnosť zakúsiť, ako sama tak aj prostredníctvom svojich rodičov, že byť kresťanom je dobré. Pre mňa byť kresťanom znamená mať vzťah, a to vzťah s Ježišom. Zistila som, že tento vzťah bolo práve to čo som potrebovala v mojom živote a čo mi poskytovalo oporu, útechu, bezpodmienečnú lásku a prúd energie – to všetko mi bolo dané skrze poznanie Ježiša. Niekto by možno povedal že mi bol vymytý mozog. S tým však nemôžem súhlasiť. Áno, moji rodičia ma vychovali podľa vlastných hodnôt a presvedčenia. Všetci rodičia to predsa tak robia. Každý má nejaký rámec do ktorého zasadzuje svoje rozhodnutia a svoje konanie. Aj prehlásenie že nemám žiadny postoj je postoj, dokonca možno najsilnejší zo všetkých, pretože vylučuje všetky ostatné možnosti. Keď ma moji rodičia vychovávali učiac ma o ich viere, bolo mi dané poznať ich spôsob ako žiť život. Mala som možnosť vidieť a zažiť ich voľbu. Iné voľby založené na živote bez Ježiša nikdy neboli predo mnou skryté, stretávala som sa s nimi na kažýdom kroku: pri mojich priateľoch, v škole, v televízii…Takže mala som možnosť voľby, a to voľby informovanej.
     Ak by som bola vychovávaná v tzv.neutrálnom rodinnom prostredí prišla by som do kontaktu len s jednou alternatívou – životom bez Boha. Ale ako som už spomenula, skutočne verím že nejestvuje nič také ako neutrálne rodinné prostredie, pretože rozhodnutie zostať neutrálnym je taktiež spôsob náhľadu na život. A taký náhľad môže práve tak ovplyvniť človeka a zaviazať ho ako náhľad ktorý zastávajú moji rodičia. Preto som v konečnom dôsledku rada že mi dali nazrieť na rôzne voľby a naučili ma ich skusovať a vyhodnocovať. Takýmto spôsobom, keď som vyrástla, mohla som si nakoniec vybrať žiť svoj život s rovnakou vierou akú majú oni. A som im za to veľmi vďačná, pretože moja viera pridáva do môjho života pokoj a bezpečnosť spôsobom ktorý som nezažila nikde inde.
     Sloboda nie je voľný let bez akéhokoľvek orientačného bodu. Sloboda je o spojení s niečím čo pomáha človeku nájsť si svoje miesto v kontexte života.

     1. Tvoj príbeh je o tom, že keď sa od malička dieťaťu vymýva mozog, tak mu to zväčša zostane na cel život. Len málokto je tak silnou osobnosťou, že si vie napriek silnému ideologickému teroru, aký si zažila v detstve napr. aj ty, vydať sa v dospelosti inou, vlastnou cestou. Aj PRIDE pochody sú o vymývaní mozgov, rovnako ako kresťanské procesie alebo reklamy napr. na jogurty s „pravým kúskom ovocia“. Ciele pritom nemusia mať rovnaké. Napr. za Pride pochodmi nevidím v pozadí biznis, na rozdiel od ostatných dvoch mnou menovaných prípadov. Na ne sa podľa mojho názoru hodia posledné tvoje vety: Sloboda nie je voľný let bez akéhokoľvek orientačného bodu. Sloboda je o spojení s niečím čo pomáha človeku nájsť si svoje miesto v kontexte života.Oni si našli netradičnú lásku a netradičný sex, zatiaľ čo ty obcuješ s Ježišom. Vaša voľba, možno len ich voľba.

   2. Kazdy mohol povedat netocte ma nezelam si to. Ak odpovedali tak s tym automaticky suhlasili. Je vidno aka „generacia“ to je. Sloboda slova, to ze vysledky boli ako z relacie „aj mudry schyby“ este nikdy neviedli k zalobe. Kam sme to sakra dospeli. K nenavisti, zalobam, bitkam. Lubme sa mnozme aj ked nastastie z tohto mnozme asi nepripada v uvahu. Livii stojim za tebou

  2. PRIDE je super udalost pre komunitu dat sa dokopy a spoznat ludi rovnako naladenych.
   Tu v Sydney je PRIDE (Sydney Mardi Gras) velka udalost a uplne niekde inde, co tyka poctu ludi, organizacie a hlavne nalady.
   Na SVK som na PRIDE nebol ale mam pocit ze je to este ako tak v plienkach. A to hlavne co sa tyka ludi a ich vedomosti a informovanosti o LGBT komunite.
   To plati rovnako pre ludi ktori pochoduju a rovnako aj pre ludi ako Livia ktora si zjavne prisla spravit clickbait video.
   To ze ludia nevedia zakladne rozdiely medzi pohlavim a sexualitou je naozaj smutne a obzvlast ked pochodujes na PRIDE a nevies sa vyjdarit, tak to nevrha dobre svetlo na LGBT komunitu ako taku.
   Tato Livia tam vsak bola trochu stratena a styl akym kladla otazky a vrhala ten mikrofon ludom pod nos bol skor arogantny a drzy.
   Jej komunikacia je skor uboha, naozaj mi to pride ako keby sa povysovala nad vsetkymi a niektore otazky a styl akym ich formulovala vobec nedavaju zmysel.
   Je jasne ze si tam prisla spravit video kde si bude z ludi robit srandu.
   Stavia sa do pozicie kde ona ma patent na rozum a vsetci ostatni ktori su na PRIDE nevedia nic, podporuju zvrhlosti a chcu sem priviest moslimov ktori ich ukamenuju.
   Tak rad by som s nou diskutoval a zodpovedal vsetky jej otazky a konzervativne pochybnosti.
   Happy Pride everyone!

   1. „…diskutoval a zodpovedal vsetky jej otazky a konzervativne pochybnosti.“ no skús, priestoru a času tu máš na to dosť….a nieje tu žiadny mikrofón. tak teda…“ Koľko je pohlaví? „

 2. PRIDE je super udalost pre komunitu dat sa dokopy a spoznat ludi rovnako naladenych.
  Tu v Sydney je PRIDE (Sydney Mardi Gras) velka udalost a uplne niekde inde, co tyka poctu ludi, organizacie a hlavne nalady.
  Na SVK som na PRIDE nebol ale mam pocit ze je to este ako tak v plienkach. A to hlavne co sa tyka ludi a ich vedomosti a informovanosti o LGBT komunite.
  To plati rovnako pre ludi ktori pochoduju a rovnako aj pre ludi ako Livia ktora si zjavne prisla spravit clickbait video.
  To ze ludia nevedia zakladne rozdiely medzi pohlavim a sexualitou je naozaj smutne a obzvlast ked pochodujes na PRIDE a nevies sa vyjdarit, tak to nevrha dobre svetlo na LGBT komunitu ako taku.
  Tato Livia tam vsak bola trochu stratena a styl akym kladla otazky a vrhala ten mikrofon ludom pod nos bol skor arogantny a drzy.
  Jej komunikacia je skor uboha, naozaj mi to pride ako keby sa povysovala nad vsetkymi a niektore otazky a styl akym ich formulovala vobec nedavaju zmysel.
  Je jasne ze si tam prisla spravit video kde si bude z ludi robit srandu.
  Stavia sa do pozicie kde ona ma patent na rozum a vsetci ostatni ktori su na PRIDE nevedia nic, podporuju zvrhlosti a chcu sem priviest moslimov ktori ich ukamenuju.
  Tak rad by som s nou diskutoval a zodpovedal vsetky jej otazky a konzervativne pochybnosti.
  Happy Pride everyone!

  1. no, v prvom rade, neviem čo mala robiť s mikrofónom….asi osmičky ? aby to nikoho neurážalo ? za druhé vôbec som nepostrehol, že by si z niekoho robila srandu. ak Ty áno, tak napíš od ktorej sekundy. a za tretie, arogantné bolo to hovado v ružovom tričku, čo tam lietal ako motýl Emanuel a blokoval Lívii interviev s účastníkmi. urobiť to mne na tretí krát má šupu do klifónu. láska, neláska… Ktoré otázky „TI“ nedávajú zmysel ? pokúsim sa Ti ich preformulovať.

 3. Super priblíženie postrehov Lívia, smutné že ľudia pochodujú kôli takým ootinám, keď tu máme omnoho vážnejšie problemy

 4. v priamom prenose „tolerancia“ na pride. Nadavanie do fasistov, vyhadzovanie a arogantne spravanie, tak to je fakt tolerancia. A to preto, lebo sa nedari odpovedat… Vdaka Livia za reportaz.

 5. Primárna myšlienka Pridu LGBTI je skôr predvádzanie a vnucovanie ostatným. Prečo musia takýto ľudia verejne prezentovať svoje správanie? Nemôžu tak ako heterosexuálne orientovaný žiť svoje životy v súkromí? Prečo musia indokrinovať svojim správaním napr. deti?

 6. Nadherny pride??? To ako fakt??? To ze svojim pochodom a oblocenim porusujete bonton a kodex oblekania v spolocnosti a vystatujete po centre mesta sa je normalne. To uz aby pedofily zacali pochodovat

 7. Och staré dobré časy, chlapom chýba vojenský výcvik dievčatám poriadna práca doma potom by nemali možnosť myslieť na takéto somariny ….. Kam tento svet speje …. Ale šak matka Zem nás aj tak pohltí za to ako sa k nej chováme

 8. Slečna používá při rozhovoru manipulativní techniky což její rozhovor poněkud diskvalifikuje. Jinak je ale fakt, že ti nešťastníci ani netuší proč na ten pochod chodí

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *