Izraelský útok zrútil celú budovu v centre mesta. Umrelo už 34 detí (Video) - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Izraelský útok zrútil celú budovu v centre mesta. Umrelo už 34 detí (Video)

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Izrael letecky zaútočil na budovu v meste Gaza, ktorá sa po útoku celá zrútila. V budove sídlila americká tlačová agentúra AP a katarská televízia Al-Džazíra. Informujú o tom tlačové agentúry. Izraelská armáda majiteľa budovy pred blížiacim sa útokom varovala a objekt bol evakuovaný. Bolo v ňom tiež veľa bytov a iných kancelárií.

“Izraelské vojenské letectvo úplne zničilo výškovú budovu Al Džala, kde sídlil rad medzinárodných médií, vrátane agentúry Associated Press a Al-Džazíra,” uviedol zdroj.

Predstavitelia Izraelských obranných síl na svojom účte na Twitteri poznamenali, že hnutie Hamas využíva výškové budovy za vojenskými účely, a síce pre spravodajské schôdze, plánovanie útokov, velenie, kontrolu a komunikáciu. Práve kvôli tomu sa takéto budovy stávajú vojenskými terči. Dodáva sa, že tento postup je v súlade s medzinárodným právom.

“Podľa správ získaných UNICEF bolo v Pásme Gazy od 10. mája zabitých 34 detí. Len za posledné štyri dni teda bolo zabitých 34 palestínskych detí, čo je obrovské množstvo. Tiež dve deti (zomreli; pozn. Red.) V Izraeli, “vyhlásila hovorkyňa.