Izraelský premiér navrhuje senzory pre deti. Odborníci hovoria o nebezpečnom mikročipovaní - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Izraelský premiér navrhuje senzory pre deti. Odborníci hovoria o nebezpečnom mikročipovaní

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Benjamin Netanjahu navrhol, aby ministerstvo zdravotníctva použilo novú technológiu, aby pomohlo Izraelu prispôsobiť sa jeho novej rutine, akonáhle dôjde k zrušeniu karantény v dôsledku koronavírusu.

“Hovoril som s našimi technologickými vedúcimi, aby som našiel opatrenia, v ktorých je Izrael dobrý, ako sú senzory. Napríklad každý človek, každé dieťa, najskôr deti, budú mať senzor, ktorý by zapol alarm, keď sa dostanete príliš blízko, ako sú tie na autách, “povedal Netanjahu počas tlačovej konferencie, informuje The Jerusalem Post.

Netanjahu Dodal: “To znamená, že technológia, ktorá nebola predtým používaná a je povolená podľa právnych predpisov, bude uzákonené.”

Návrh premiéra na “mikročipovanie” detí, ktoré sa vracajú do škôl a škôlok, bol našťastie odsúdený odborníkmi na bezpečnosť.

Denník JPost napísal: “Bude ťažké to urobiť pre viac ako milión školákov, ktorí sa vracajú do svojich vzdelávacích inštitúcií, aby sa zabezpečilo, že jeden študent bude sedieť vo vzdialenosti dvoch metrov od druhého. Je to fiktívne a nebezpečné, “povedala denníku Ynet odborníčka na kybernetickú bezpečnosť Einat Meronová.

“Teoreticky to chápem,” povedala. “Hoci také mikročipy, citlivé na vzdialenosť existujú vo vozidlách, u ľudí sa to líši. Podľa Meronovej, “pípanie, ktoré mi hovorí, že som sa niekomu priblížil, nestačí. Kto tvrdí, že to niečo zmení? Ja by som sa priblížila tak či tak.”

Odborníčka dodala, že “skutočným problémom je vymáhanie, a tu sa všetko mení.” Meronová povedala denníku Ynet, že “mikročipovanie detí neprejde žiadnym testom – prakticky ani legálne.”

Podobne ako jej obava, že informovanie občanov o vzdialenosti neovplyvní ich akcie, mnohí sa obávajú, že by štát mohol používať informácie dostupné zo senzorov.

“Ak sa informácie o lokalite detí nahrajú na internet, pedofil s určitými znalosťami z oblasti kybernetiky sa môže do systému dostať a sledovať ich keď opustia školu, sledovať ich a šíriť informácie na iných platformách,” povedala Meronová. “Môže za to štát prevziať zodpovednosť?”

Pomôžte nám udržať Magazín 1!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *