Ivermektín pomohol všetkým mojim pacientom. Účelovo sa medializujú zlé štúdie, tvrdí lekárka - MAGAZÍN 1
Slovensko

Ivermektín pomohol všetkým mojim pacientom. Účelovo sa medializujú zlé štúdie, tvrdí lekárka

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Lekárka, internistka a klinická farmakologička Etela Janeková tvrdila v televízii TA3, že liek ivermektín lieči ľudí s koronavírusom. Vo svojej ambulancii ním mala zachrániť už mnoho životov. Niektorí liek ivermektín zastavajú, no sú aj takí, ktorí tvrdia, že tento liek nie je bezpečný.

Lekárka Etela Janeková bola hosťom v relácii TA3 kde hovorila o liečbe covidu ivermektínom a o jej veľmi pozitívnych skúsenostiach s touto liečbou.

„Preliečila som 188 pacientov, z ktorých len 35 percent bolo vážnejších a nepostačovala iba liečba ivermektínom. Ďalšia liečba bola teda nutná len pri malej časti, inak postačoval ivermektín. Všetci pacienti sa počas liečby úspešne vyhli takým vážnym stavom, ktoré by vyžadovali ich hospitalizáciu. Je teda možné pacientov aj so zápalom pľúc liečiť ambulantne, ale vyžaduje to aktívny prístup ambulantného lekára. Nie je možné pacientov liečiť cez telefón,“ povedala v úvode Eleková.

Ako uviedla, pre liečbu ivermektínom sa rozhodla po kontakte s ľudmi, ktorí vypracovali takzvaný FLCCC protokol. Bola rozhodnutá urobiť všetko preto, aby sa jej pacienti vyhli najťažším stavom a aby nemuseli ísť na ventiláciu.

Ďalej hovorí, že ivermektín je v protokole FLCCC odporúčaný ako liek voľby pri ľahkom covide aj pri stredne ťažkom covide, teda najvhodnejší je práve do ambulantnej praxe. K dnešnému dňu má existovať už 110 štúdií, ktoré sú zverejnené a sú dostupné pre všetkých. Má ísť o kvalitné štúdie.

„Ale samozrejme sa mediálne vytiahne vždy tá štúdia, ktorá je akože zlá a vyvolajú sa okolo nej emócie. Som presvedčená, že u lekárov by pandémia nemala vyvolávať emócie. K situácii treba pristupovať racionálne,“ myslí si lekárka.