Zo sveta

ISIS svojim teroristom: Teraz si umývajte ruky a neútočte v Európe

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Islamský štát (ISIS) prijal bezpečnostný prístup k pandémii koronavírusom a odporučil svojim členom, aby necestovali do Európy, informovala agentúra Homeland Security Today.

V poslednom vydaní spravodajcu al-Naba teroristickej skupiny, redaktori, ktorí bežne vyzývajú nasledovníkov, aby uskutočnili útoky na Západ, namiesto toho teraz ich žiadajú, aby sa zatiaľ „zdržiavali čo najďalej od epidémie“.

Členom ISIS sa odporúča, aby „dôverovali Bohu a hľadali v ňom útočisko pred chorobami“, ale aby „zakrývali ústa pri zívaní a kýchaní“ a často si umývali ruky. Tí, ktorí sa domnievajú, že by mohli byt infikovaní koronavírusom, sú požidaní, aby sa zdržiavali mimo oblastí pod kontrolou ISIS, aby sa tak chránilo zdravie druhých.

Podobne ako konvenčné publikácie al-Naba od začiatku tohto roka, keď prvýkrát písal o „novom víruse, ktorý šíri smrť a teror v Číne“, podáva správy o šírení koronavírusu. Aj keď minulé vydania al-Naby vyjadrili obavy, že príslušníci čínskej muslimskej menšiny Ujgurov by mohli vírus dostať do oblastí, ktoré sú pod jeho kontrolou, v najnovšom spravodajcovi editori zobrazujú pandémiu ako problém, ktorý ovplyvňuje vonkajší svet.

Doteraz bolo hlásených len málo prípadov v afrických krajinách, v ktorých je militantná skupina aktívna a prebiehajúce vojny znemožnili určiť, či sa vírus rozšíril do Sýrie a Jemenu. V iných krajinách sa však potvrdilo mnoho prípadov, ktoré ISIS berie ako súčasť svojho kalifátu, vrátane Afganistanu, Alžírska, Egypta, Indie, Indonézie, Iraku a Filipín.

Pomôžte nám prosím viac zdieľať náš portál medzi priateľmi. Veľmi nám to pomôže. Ďakujeme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *