Írski poslanci EP podporujú zakladateľa WikiLeaks. Chcú odhaliť “európsku demokraciu” - MAGAZÍN 1
Slovensko Zo sveta

Írski poslanci EP podporujú zakladateľa WikiLeaks. Chcú odhaliť “európsku demokraciu”

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Do novozvoleného Európskeho parlamentu v Štrasburgu v utorok zasadli aj dvaja čerstvo zvolení írski poslanci. Nezávislí politici Mick Wallace a Clare Dalyová upútali pozornosť všetkých svojich nových kolegov nápadným oblečením s obrázkom Assangea. Obaja poslanci si na túto slávnostnú príležitosť totiž obliekli tričká podporujúce zakladateľa WikiLeaks Juliana Assangea. 

„Assange je vo väzení, pretože odhalil nechutnú americkú zahraničnú politiku. Každý, kto sa stará o slobodné nezávislé médiá, by mal spochybniť zaobchádzanie so Julianom Assangeom,“ napísal Wallace na svojom Twittri. Politici tiež demonštrovali s nápismi „Koniec pevnosti Európa“ a „Od roku 2015 zomrelo v Stredozemnom mori viac ako 10 000 migrantov.“ Dalyová dodala, že kandidovali do parlamentu preto, aby „odhalili európsku demokraciu“.

Wallace aj Dalyová boli členmi írskeho parlamentu Dáil Éireann, kým neboli zvolení do Európskeho. Obaja sú zástancovia Juliana Assangea a jeho WikiLeaks. V roku 2013 sa s informátorom stretli na Ekvádorskom veľvyslanectve v Londýne.

Počas turbulentného otváracieho dňa nového zasadnutia Európskeho parlamentu to ani zďaleka nebol jediný čin politického vzdoru. Tisíce katalánskych separatistov demonštrovali pred budovou parlamentu na podporu troch svojich vlastných poslancov Európskeho parlamentu, ktorých Madrid blokuje. Počas otváracej ceremónie sa členovia Brexit Party obrátili chrbtom k hymne EÚ.

Ďakujeme, že čítate Magazín 1! Podporujete tak správy, ktoré sa v médiách hlavného prúdu ukazujú len zriedka. Každým zdieľaním našich článkov nás podporíte. Podporiť nás môžete aj finančne. Každé jedno euro nám pomôže rásť.IBAN:  SK2811000000008017035353

Zdroj: hlavnydennik.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *