Zo sveta

Iránske spoločnosti postavia v Sýrii 30-tisíc nových bytov v zničenom Damasku

Ministri príslušných krajín podpísali zmluvu, podľa ktorej iránske firmy postavia v sýrskom hlavnom meste Damask 30 000 bytových jednotiek. Nová dvojstranná dohoda povedie k tomu, že iránske spoločnosti postavia v Sýrii 30 000 bytových jednotiek, povedal predseda iránskej obchodnej komory, priemyslu, baní a poľnohospodárstva (ICCIMA) Gholamhossein Shafei štátnym médiám.

Shafei predstavil návrhy na iránsko-sýrskom obchodnom fóre, a načrtol záväzok Iránu podporiť obnovu Sýrie, informovala iránska tlačová agentúra Mehr.

“Irán dúfa, že dôjde k úplnej obnove Sýrie po plnom obnovení mieru a stability v tejto krajine,” uviedol Shafei.

Shafei dodal, že súkromné aj verejné spoločnosti budú usilovať o realizáciu zmlúv podpísaných medzi oboma krajinami.

“Najprv sme sa sústredili na posilnenie bilaterálnej hospodárskej spolupráce a interakcie, aby verejný aj súkromný sektor mohol vyvinúť maximálne úsilie k uskutočneniu spoločných dohôd uzavretých medzi Iránom a Sýriou,” uviedol Shafei, ktorého citovala tlačová agentúra.

Táto najnovšia dohoda medzi Teheránom a Damaškom prišla rýchlo po tom, čo obe krajiny uzavreli dohodu o dlhodobej spolupráci v dodávke elektriny. Dňa 2. novembra iránske ministerstvo energetiky oznámilo, že Teherán dúfa, že do troch rokov bude vyvážať elektrinu do Sýrie.

Pozrite si fotografie tohto sýrskeho mesta pred a po vojne:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *