Irán zaútočil na americké základne. Zomrelo 80 ľudí a toto sú zábery z útokov - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Irán zaútočil na americké základne. Zomrelo 80 ľudí a toto sú zábery z útokov

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

V dôsledku útoku Iránu na americké základne v Iraku zomrelo 80 ľudí, informoval iránsky televízny kanál Press TV na Twitteri. Ide o pomstu za vraždu Kásima Sulajmáního.

Hneď po novom roku USA zaútočili na letisko v irackom Bagdade a zavraždili veliteľa iránskych jednotiek Kuds Kásima Sulajmáního.

Tajomník Najvyššej rady bezpečnosti Iránu Alí Šamchání vyhlásil, že krajina má 13 scenárov, ako sa Washingtonu pomstiť. Donald Trump sľúbil, že v prípade útoku na Američanov bude vykonaný “rýchly a silný úder” na 52 cieľov v Iráne.

V noci z utorka na stredu iránske revolučné gardy vyhlásili, že začali operácie pomsty za vraždu Sulajmáního: Teherán vystrelil rakety triedy zem – zem na základne Ajn al-Asad a základňu v Irbile.

Americký prezident Donald Trump vyhlásil, že “všetko je v poriadku”. Televízna stanica Fox News s odkazom na zdroje informovala, že podľa predbežných informácií nedošlo k žiadnym obetiam medzi Američanmi.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *