Irán tvrdí, že na testovanie rakiet nepotrebuje "povolenie od žiadnej svetovej veľmoci" - MAGAZÍN 1
Slovensko Zo sveta

Irán tvrdí, že na testovanie rakiet nepotrebuje “povolenie od žiadnej svetovej veľmoci”

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Uprostred rastúceho napätia s USA, Irán testoval balistickú raketu stredného doletu, ktorá letela na vzdialenosť 1000 kilometrov.

Zástupcovia iránskej armády uviedli, že raketové testy majú obranný charakter a nie sú namierené proti žiadnej krajine.

Irán tiež uviedol, že nepotrebuje žiadne povolenie na to, aby testoval svoje rakety.

“Iránske raketové skúšky sú prirodzené pre ich obranné potreby. Schopnosť týchto rakiet nie je namierená proti žiadnej krajine a je určená len na reakciu na možnú agresiu” uviedli predstavitelia ozbrojených síl a poznamenali, že “Irán nepotrebuje k svojej obrane povolenie od žiadnej veľmoci”.

Minulú stredu, uprostred stúpajúceho napätia s USA, vyskúšal Teherán balistickú raketu stredného doletu. Jedná sa o raketu Shahab-3, ktorá bola vypustená z oblasti južného Iránu a letela do vzdialenosti 1 000 kilometrov, aby dosiahla oblasti blízko severu hlavného mesta.

Test vykonaný perzským národom prišiel krátko po tom, čo Irán oznámil, že bude pokračovať v znižovaní svojich záväzkov v oblasti jadrovej dohody, a zároveň požaduje, aby európske krajiny, ktoré podpísali zmluvu, splnili svoje záväzky po tom, čo Washington jednostranne od jadrovej dohody odstúpil.

Iránsky raketový program zostáva predmetom nezhôd, najmä so zreteľom na rezolúciu OSN 2231. Spojené štáty tvrdia, že toto uznesenie zakazuje Iránu odpaľovať rakety. Iránske ministerstvo obrany však zdôrazňuje, že test rakety toto uznesenie neporušuje.

Sme veľmi radi, že čítate Magazín 1! Budeme veľmi vďační, ak nás podporíte zdieľaním tohto článku. ĎAKUJEME

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *