Irán má najväčšiu zbierku amerických dronov na svete

Iránsky rybár vylovil časti amerického dronu v mori pri provincii Hormozgan, ktorá sa rozkladá pozdĺž úžiny Hormuz. Časti dronu boli vytiahnuté na pláž a vyfotografované.

“Tipujem, že ide o MQ-1 Predator, ktorý stojí asi 4 milióny dolárov, píše von Freeman na blogu Schall und Rauch.

Vzdušný priestor okolo Iránu sa dlhodobo “hemží” americkými špionážnymi dronmi, ktoré znovu a znovu vnikajú do iránskeho vzdušného priestoru.

Či tento dron bol zostrelený alebo havaroval, nie je v súčasnej dobe známe. O tom, kedy sa to stalo, nie sú tiež žiadne informácie.

Iránska armáda oznámila, že Irán má teraz najväčšiu zbierku amerických dronov na svete.

“Je pekné, že americká armáda poskytne Iránu know-how o tom, ako prevádzkuje svoje drony,” upozorňuje von Freeman.

Trumpove vyhlásenie, že nechce ísť do vojny s Iránom, je rovnako zavádzajúce, ako lož Waltera Ulbrichta 15. júna 1961, kedy povedal: “Nikto nemá v úmysle stavať múr.” O sedem týždňov neskôr začala stavba Berlínskeho múru.

Ulbrichtove vyhlásenie bolo považované za “lož desaťročia” a tak to môže byť aj s Trumpom.

Walter Ulbricht (30. júna 1893, Lipsko – 1. augusta 1973, Templin severne od Berlína) bol nemecký komunistický politik, generálny tajomník Zjednotenej socialistickej strany Nemecka v rokoch 1950 až 1971, od roku 1960 do roku 1973 predseda Štátnej rady Nemeckej demokratickej republiky.

Ďakujeme, že čítate Magazín 1! Podporujete tak správy, ktoré sa v médiách hlavného prúdu ukazujú len zriedka. Každým zdieľaním našich článkov nás podporíte.

Zdroj: prvnizpravy.cz

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *