Irán má najväčšiu zbierku amerických dronov na svete - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Irán má najväčšiu zbierku amerických dronov na svete

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Iránsky rybár vylovil časti amerického dronu v mori pri provincii Hormozgan, ktorá sa rozkladá pozdĺž úžiny Hormuz. Časti dronu boli vytiahnuté na pláž a vyfotografované.

“Tipujem, že ide o MQ-1 Predator, ktorý stojí asi 4 milióny dolárov, píše von Freeman na blogu Schall und Rauch.

Vzdušný priestor okolo Iránu sa dlhodobo “hemží” americkými špionážnymi dronmi, ktoré znovu a znovu vnikajú do iránskeho vzdušného priestoru.

Či tento dron bol zostrelený alebo havaroval, nie je v súčasnej dobe známe. O tom, kedy sa to stalo, nie sú tiež žiadne informácie.

Iránska armáda oznámila, že Irán má teraz najväčšiu zbierku amerických dronov na svete.

“Je pekné, že americká armáda poskytne Iránu know-how o tom, ako prevádzkuje svoje drony,” upozorňuje von Freeman.

Trumpove vyhlásenie, že nechce ísť do vojny s Iránom, je rovnako zavádzajúce, ako lož Waltera Ulbrichta 15. júna 1961, kedy povedal: “Nikto nemá v úmysle stavať múr.” O sedem týždňov neskôr začala stavba Berlínskeho múru.

Ulbrichtove vyhlásenie bolo považované za “lož desaťročia” a tak to môže byť aj s Trumpom.

Walter Ulbricht (30. júna 1893, Lipsko – 1. augusta 1973, Templin severne od Berlína) bol nemecký komunistický politik, generálny tajomník Zjednotenej socialistickej strany Nemecka v rokoch 1950 až 1971, od roku 1960 do roku 1973 predseda Štátnej rady Nemeckej demokratickej republiky.

Ďakujeme, že čítate Magazín 1! Podporujete tak správy, ktoré sa v médiách hlavného prúdu ukazujú len zriedka. Každým zdieľaním našich článkov nás podporíte.

Zdroj: prvnizpravy.cz

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *