Investovali tisíce, aby zakryli terasy. Hlavný hygienik však varuje, že sa bude možno meniť vyhláška

Hlavný hygienik odpovedal na otázky novinárov pred krízovým ústredným štábom a dotkol sa aj témy zakrytých terás, ktoré využívajú svoje reštaurácie, aby mohli obslúžiť svojich hostí.

Momentálne využívajú reštaurácie pre svoje tržby len rozvoz jedál, či jedlo so sebou, no môžu ponúkať svoje jedlá či nápoje aj na terasách. To využili šikovní prevádzkovatelia a svoje terasy zakryli či začali ich vyhrievať. Tak sa môžu návštevníci najesť či napiť v teple a stále nie sú vo vnútri prevádzky.

Hlavný hygienik Mikas však povedal novinárom, že pravdepodobne budú musieť zmeniť vyhlášku, pretože nepočítali s tým, že tieto prevádzky budú mať obalené terasy v igelite či inej látke a cirkulácia vzduchu tak bude obmedzená.

Majitelia reštaurácii však investovali tisíce, aby zakryli a vyhriali tieto terasy. Ak im aj toto zakážu, bude to pre nich mať katastrofálne následky.

Pomôž nám rozbehnúť Magazín 1! Veľmi nám pomôže, keď tento článok po jeho dočítaní dáš zdieľať na svojom profile a pošleš ho pár priateľom do správy! Tebe to zaberie pár sekúnd a nám pomôžeš dostať do povedomia náš portál. Ďakujeme ti a prajeme ti za to krásny deň! :)

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353