Slovensko

Investovali tisíce, aby zakryli terasy. Hlavný hygienik však varuje, že sa bude možno meniť vyhláška

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Hlavný hygienik odpovedal na otázky novinárov pred krízovým ústredným štábom a dotkol sa aj témy zakrytých terás, ktoré využívajú svoje reštaurácie, aby mohli obslúžiť svojich hostí.

Momentálne využívajú reštaurácie pre svoje tržby len rozvoz jedál, či jedlo so sebou, no môžu ponúkať svoje jedlá či nápoje aj na terasách. To využili šikovní prevádzkovatelia a svoje terasy zakryli či začali ich vyhrievať. Tak sa môžu návštevníci najesť či napiť v teple a stále nie sú vo vnútri prevádzky.

Hlavný hygienik Mikas však povedal novinárom, že pravdepodobne budú musieť zmeniť vyhlášku, pretože nepočítali s tým, že tieto prevádzky budú mať obalené terasy v igelite či inej látke a cirkulácia vzduchu tak bude obmedzená.

Majitelia reštaurácii však investovali tisíce, aby zakryli a vyhriali tieto terasy. Ak im aj toto zakážu, bude to pre nich mať katastrofálne následky.

Pomôžte nám prosím viac zdieľať náš portál medzi priateľmi. Veľmi nám to pomôže. Ďakujeme