Spoločnosť Zo sveta

Imigrant, ktorý v Taliansku podpálil autobus, nebol jeho vodič. S autobusom plánoval urobiť masaker na letisku

Oficiálne agentúry dnes prišli so správou, že vodič autobusu prevážajúceho školákov zastavil na provinčnej hlavnej ceste, povedal pasažierom, aby vystúpili a potom polial vnútro vozidla benzínom a podpálil ho. V skutočnosti však “vodič” autobus uniesol a plánoval masaker nevídaných rozmerov… 

Podľa podrobných informácií “47-ročný muž pôvodom zo Senegalu uniesol v meste Cremona autobus s 51 žiakmi základnej školy, ktorí spolu s učiteľkami mali namierené do plavárne do Milána. Jeden zo žiakov počas cesty zavolal carabinierom, pretože počul Senegalčana, ako povedal, že ide na letisko do Linate a urobí tam masaker.

Autobus sa podarilo zablokovať, ale vodič stihol autobus podpáliť. Našťastie sa nikomu nič nestalo, pretože carabibieri otvorili dvere a deti stihli vystúpiť. Nebyť pohotového chlapca, ktorý sa stal v tomto teroristickom útoku hrdinom, dnes tu máme na letisku ďalší masaker a 51 obetí, ktorého by boli deti.”, informuje na sociálnej sieti Slovák Ľuboš Hrica žijúci v Taliansku.

Viaceré médiá len stručne informovali, že vodiča polícia zadržala a motív “podpaľačského činu” nie je známy. Taliani len ďakovali, že deti nechal nažive.

Dvanásť detí a dvoch dospelých previezli do nemocnice, podľa úradov však utrpela zranenia len jedna osoba. Z autobusu ostala po požiari iba ohorená kovová konštrukcia.

zdroj: hlavnespravy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *