Ide do tuhého? USA premiestnili svoje jednotky v Líbyi (VIDEO) - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Ide do tuhého? USA premiestnili svoje jednotky v Líbyi (VIDEO)

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Africké velenie ozbrojených síl Spojených štátov dočasne premiestnilo svoj kontingent v Líbyi kvôli bezpečnosti. Informoval o tom veliteľ afrického velenia Thomas Waldhauser.

“Kontingent Ozbrojených síl USA podporovaných africkým velením je dočasne premiestnený z Líbye, ako odpoveď na (zhoršenie – pozn.red.) bezpečnostných podmienok. Budeme aj naďalej sledovať situáciu na miestach a hodnotiť možnosť obnovenia vojenskej prítomnosti USA v závislosti od okolností, “uvádza sa na oficiálnych stránkach velenie na sieti Twitter.

Ako povedal veliteľ afrického velenia Thomas Waldhauser, rozhodnutie súvisí s tým, že situácia v Líbyi je stále “zložitejšie a nepredvídatelnejšia”.

Vo štvrtok veliteľ Líbyjskej národnej armády maršal Chalífa Haftar vydal rozkaz o začatí útoku na Tripolis s cieľom “oslobodenie od teroristov”. Podľa informácií zdroja Sputnika v LNA Haftarova armáda obsadila bez boja niekoľko obvodov na juhozápade Tripolisu vrátane Janzuru a Švaňa a tiež medzinárodného letiska tohto mesta.

Primátor mesta Gharján, ktoré sa nachádza na ceste k hlavnému mestu, oznámil agentúre, že Haftarové vojská obsadili mesto tiež bez zrážok.

Predseda vlády národnej dohody v Tripolise Feyez al-Sarraj vydal rozkaz, aby bola použitá sila v prípade nutnosti, keď bolo uverejnené, že LNA stanovila kontrolu nad mestami na juh a na západ od Tripolisu.

Podľa údajov oficiálneho zástupcu LNA Ahmeda al-Mismariho v piatok Haftarová armáda uskutočnila útok na Tripolis súčasne v niekoľkých smeroch, ale do samotného hlavného mesta vojská tentoraz nevstúpili.

zdroj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *