Politika

Ibrahim Maiga kandiduje do europarlamentu

Spevák a herec Ibrahim Maiga vstupuje do politiky. V májových voľbách do Európskeho parlamentu povedie kandidátku mimoparlamentnej strany Priama demokracia. Oznámil to na tlačovej konferencii s tým, že sa stáva aj členom tejto strany.

Nešťastný z toho, čo sa deje

„Som v nezvyčajnej polohe, ktorú ľudia neočakávali. Chvíľu mi trvalo, kým som sa rozhodol, že do toho pôjdem. Som nešťastný z toho, čo sa tu deje. Dúfam, že budem mať to šťastie a Slováci si ma vo voľbách vyberú,“ povedal Maiga. Pozvanie do PD prijal aj preto, lebo nemá žiadne kauzy a stotožňuje sa s jej myšlienkami.

Tlačová konferencia strany PD. Ibrahim Maiga vstupuje do strany PD a ide zabojovať do volieb EP 😉

Uverejnil používateľ Priama Demokracia Piatok 15. marca 2019

S Maigom sa pozná 15 rokov

PD je zástancom EÚ, ale ako funkčného projektu. „Odmietame diktát Nemecka či Francúzska. Na pôde Európskeho parlamentu chceme otvoriť témy gender ideológie či postoj k Rusku. Presadzujeme neutralitu a dobré vzťahy s každým tak, ako to dokáže urobiť Rakúšan a Švajčiar,“ vyhlásil Géci. Na margo Maigu šéf PD poznamenal, že sa s ním pozná 15 rokov. „Je to morálny, čistý, sčítaný a nepoškvrnený človek,“ podotkol.

Vnútropolitickou prioritou strany je zaviesť do nášho politického systému funkčné referendum, ako majú napríklad vo Švajčiarsku. Ľudia by mali možnosť rozhodovať o všetkých otázkach, ktoré ich trápia. PD cez takéto referendum ponúka aj odvolateľnosť politikov. V posledných voľbách do NR SR v roku 2016 získala strana ešte pod bývalým vedením 0,13 percenta hlasov. Do EP sa chce PD prebojovať po prvý raz.

zdroj: TA3

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *