adplus-dvertising

Hrozivé čísla pre Slovákov: Od roku 2006 zbankrotovalo na Slovensku 29 888 ľudí

Počet osobných bankrotov na Slovensku v prvom tohtoročnom polroku stúpol na nový rekord. Vyplýva to z údajov spoločnosti CRIF – Slovak Credit Bureau (CRIF SK), ktorá u nás spravuje úverové registre.Predvlani sa výraznejšie zjednodušilipravidlá osobných bankrotov, ktoré veľmi zadlženým obyvateľom umožňujú zbaviť sa –až naniektoré výnimky – všetkých dlhov.

Od januára do konca júna zbankrotovalo 7883 ľudí. V porovnaní s rovnakým obdobím vlaňajška to predstavuje nárast o takmer štvrtinu. V druhom štvrťroku počet osobných bankrotov po prvý raz prekročil hranicu štyritisíc prípadov. Od roku 2006, keď vstúpil do platnosti inštitút osobného bankrotu, už zbankrotovalo 29 888 ľudí.

Boom osobných bankrotov nastal po zmiernení podmienok na ich vyhlásenie, a to napriek rastúcej ekonomike a poklesu nezamestnanosti na novodobé minimá. „O oddlženie žiadajú občania, ktorí sa do dlhovej pasce dostali v predchádzajúcich rokoch a mali minimálne jednu exekúciu,“uviedla hlavná analytička CRIF SK Jana Marková.

Pred zmenou zákona o bankrotochzáujemcovia podľa Markovej nespĺňali napríklad podmienku vlastníctva majetku a okrem toho bankroty po predaji majetku dlžníka rátali s trojročným skúšobným obdobím, počas ktorého dlžník splácal zvyšok dlhov vo výške stanovenej súdom.To sa zmenilo novelou príslušného zákona. Po novom môžu do osobného bankrotu vstúpiť aj nemajetní obyvatelia, ktorí čelia exekúcii, dlhy až na výnimky splácať nemusia.

Ďakujeme, že čítate Magazín 1! Podporujete tak správy, ktoré sa v médiách hlavného prúdu ukazujú len zriedka. Každým zdieľaním našich článkov nás podporíte. Podporiť nás môžete aj finančne. Každé jedno euro nám pomôže rásť. IBAN:  SK2811000000008017035353

Zdroj: napalete.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.