Slovensko

Hrozí nám úplný zákaz vychádzania? „Nemáme na výber peknú možnosť a nepríjemnú, iba nepríjemnú a veľmi nepríjemnú“

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Minister práce Milan Krajniak za Sme Rodina vyhlásil po rokovaní Ústredného krízového štábu naozaj vážne slová. Avizoval, že sa buď prestaneme stretávať alebo obmedzíme slobodu pohybu.

Doterajšie opatrenia podľa neho nefungovali a krivka išla ešte strmšie hore. Za obmedzenie slobody pohybu nepovažuje minister práce Krajniak opatrenia, aké boli na jar, ale reálny zákaz vychádzania, aký si zažili ľudia v Taliansku či Španielsku. Radšej je za to, aby sa ľudia prestali medzi sebou stretávať. „Nemáme na výber peknú možnosť a nepríjemnú, iba nepríjemnú a veľmi nepríjemnú,“ uviedol.

„Situácia je veľmi vážna,“ pokračoval . „Považujem za absolútne nezodpovedné a pokrytecké, pokiaľ dnes niekto rozpráva, že máme čas robiť si dlhodobé analýzy, spočítavať si a vypočítavať scenáre,“ uviedol zrejme na koaličného partnera Sulíka.