Hrozí katastrofa! Do práce už len s negatívnym testom a hrozí zavretie fabrík! Matovič navštívil mesto Nitra

Na mimoriadnej tlačovej konferencii predsedu vlády Igora Matoviča, primátora mesta Nitra a riaditeľa Fakultnej nemocnice Milana Dubaja sa obyvatelia mesta dozvedeli nové informácie, ktoré sú spojené s mimoriadne vážnou pandemickou situáciou.

Podľa premiéra je situácia v Nitre vážnejšia, ako bola na Orave a v meste hrozí katastrofa. Matovič vyhlásil, že bude dobré sa vrátiť k tomu, čo fungovalo na Orave. Tam boli tri plošné testovania. „Rozhodli sme sa, že presne to isté urobíme v nitrianskom okrese,“ povedal Matovič. 

Bez negatívneho testu nebudú môcť ľudia chodiť ani do práce. Testovanie sa tam bude konať už od 7.januára.

„Rozhodli sme sa ísť odskúšanou metódou, čiže dobrovoľno-nedobrovoľné testovanie, ale tu ide o životy,“ ohlásil premiér Matovič.

Medzi možnosti by bolo aj zatvorenie fabrík. Matovič avizoval, že v stredu zasadne vláda špeciálne kvôli ohrozenému okresu Nitra.

Pomôž nám rozbehnúť Magazín 1! Veľmi nám pomôže, keď tento článok po jeho dočítaní dáš zdieľať na svojom profile a pošleš ho pár priateľom do správy! Tebe to zaberie pár sekúnd a nám pomôžeš dostať do povedomia náš portál. Ďakujeme ti a prajeme ti za to krásny deň! :)

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353