Hrozí katastrofa! Do práce už len s negatívnym testom a hrozí zavretie fabrík! Matovič navštívil mesto Nitra - MAGAZÍN 1
Slovensko

Hrozí katastrofa! Do práce už len s negatívnym testom a hrozí zavretie fabrík! Matovič navštívil mesto Nitra

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Na mimoriadnej tlačovej konferencii predsedu vlády Igora Matoviča, primátora mesta Nitra a riaditeľa Fakultnej nemocnice Milana Dubaja sa obyvatelia mesta dozvedeli nové informácie, ktoré sú spojené s mimoriadne vážnou pandemickou situáciou.

Podľa premiéra je situácia v Nitre vážnejšia, ako bola na Orave a v meste hrozí katastrofa. Matovič vyhlásil, že bude dobré sa vrátiť k tomu, čo fungovalo na Orave. Tam boli tri plošné testovania. „Rozhodli sme sa, že presne to isté urobíme v nitrianskom okrese,“ povedal Matovič. 

Bez negatívneho testu nebudú môcť ľudia chodiť ani do práce. Testovanie sa tam bude konať už od 7.januára.

„Rozhodli sme sa ísť odskúšanou metódou, čiže dobrovoľno-nedobrovoľné testovanie, ale tu ide o životy,“ ohlásil premiér Matovič.

Medzi možnosti by bolo aj zatvorenie fabrík. Matovič avizoval, že v stredu zasadne vláda špeciálne kvôli ohrozenému okresu Nitra.