Hromadné znásilnenie v covidovej karanténe. Migranti využili bezbrannosť neplnoletých dievčat - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Hromadné znásilnenie v covidovej karanténe. Migranti využili bezbrannosť neplnoletých dievčat

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Nemysliteľné chvíle hrôzy sprevádzalo každý večer desať dievčat z migračného centra na Sicílii, ktoré boli kvôli covidu v karanténe. Šesť Egypťanov, z ktorých piatim nebolo ešte osemnásť rokov, za neplnoletými dievčatami chodili uprostred noci a hromadne dievčatá znásilňovali. Aj napriek vyhrážaniu a vydieraniu sa informácia o ich činoch dostala k polícii, ktorá „znásilňovací gang“ zadržala.

Skupina násilníkov zložená z piatich neplnoletých a jedného dospelého Egypťana, čelí obvineniu z únosu a znásilnenia. Polícia následne uviedla, ako počínanie mužov prebiehalo. Pravidelne uprostred noci gang vtrhol do prijímacích miestností migračného centra, kde bolo ubytovaných desať dievčat, píše web Daily Mail.

V ubikáciách Villa Sikanie, ktorá už niekoľko rokov slúži ako centrum pre migrantov, boli dievčatá kvôli karanténe. Práve ich separácia skupina využívala. Po príchode maloleté obete z Egypta a Tuniska nútili k najrôznejším sexuálnym aktom. Následne sa im vyhrážali a vydierali ich, aby o zneužívaní mlčali. Informácie o brutálnych sexuálnych útokoch sa však dostali až k polícii.

Tá teraz pokračuje vo vyšetrovaní s cieľom nájsť ďalšie potenciálne podozrivé osoby. “Vyšetrovanie by mohlo poukázať aj na ďalšie prípady sexuálneho násilia a trestných činov proti slobode a majetku,” uviedli policajti vo vyhlásení. Už v minulosti sa v stredisku riešila vlna nepokojov, úteky migrantov počas karantény a k verejnosti prenikli aj informácie o sexuálnej promiskuite.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *