Holandský politik varuje: Islam zničí právny štát v Európe, pretože Islam a sloboda nejde dokopy - MAGAZÍN 1
Slovensko Zo sveta

Holandský politik varuje: Islam zničí právny štát v Európe, pretože Islam a sloboda nejde dokopy

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Holandský poslanec Geert Wilders varoval, že západný právny štát “zmizne”, ak bude islamizácia Európy pokračovať bez zmeny.

Proti-islamský predstaviteľ vyzval svojich krajanov, aby upustili od politickej korektnosti a postavili sa za svoj národ a spôsob života.

“Ak dávate islamu priestor, ak stále premýšľate politicky korektne a hovoríte:” Že to nie je možné kvôli nášmu právnemu štátu, “potom my, s našou politickou korektnosťou, zničíme náš ústavný štát,” povedal Wilders počas nedávnej televíznej debaty.

“Som pevne presvedčený, že ak sa nebudeme zaoberať islamom, právny štát zmizne. A prečo? Pretože islam a sloboda, islam a demokracia, nejdú dohromady. “

Wilders argumentoval, že prakticky vo všetkých krajinách sveta, kde je islam dominantnou ideológiou, existuje “úplný nedostatok slobody”, rovnako ako útlak a násilie.

“Myslím, že ak budeme odolní, ak si povieme, že musíme zvládnuť islam, potom neoslabíme náš právny štát, našu demokraciu – posilníme ju,” uviedol Wilders. “Nie všetci ľudia, ktorí dodržiavajú islam, ale samotný islam, má iné pravidlá ako my, nehrá spolu s našimi pravidlami.”

“Takže ak sa budeme držať našich pravidiel na jednej strane a islam tak neurobí, tak na konci dňa stratíme všetko, za čím si stojíme. Nebojíte sa toho? “

Wilders často cituje štatistiky a trendy na podporu svojich obáv, ako napríklad štúdia vykonaná na amsterdamskej univerzite, ktorá odhalila, že najmenej 11% moslimov v Holandsku podporuje násilný džihád – čo je číslo, ktoré v tejto malej krajine, s počtom aktívnych vojakov 50 000 , predstavuje vyše 100 000 islamistov.

V roku 2015 výskumné centrum Pew Research Center odhadovalo, že do roku 2050 bude 10% všetkých Európanov moslimov, zatiaľ čo kresťanská populácia by sa mohla znížiť až o 100 miliónov, ale stupňujúci sa príliv migrantov a “utečencov” zo Stredného východu a Afriky, spolu s rýchlo klesajúcou pôrodnosťou v Európe, by tento proces mohol výrazne urýchliť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *