Slovensko

Holanďania už nebudú mať v občianskych uvedené pohlavie muž či žena. Je to nepotrebné

Uvádzať pohlavie človeka v občianskych preukazoch označila holandská ministerka školstva, kultúry a vedy Ingrid van Engelshovenová za „nepotrebnú informáciu“. Správu priniesla cez víkend agentúra AFP.

V liste adresovala ministerka parlamentu, že od roku 2024 alebo 2025 sa prestane uvádzať v občianskych preukazoch pohlavie osoby.

Engelshovenová argumentuje, že krajina tulipánov nie je prvou v Európskej únii, ktorá bude mať občianske preukazy bez uvedeného pohlavia. Rovnako je to už dlhšie v Nemecku.

Tieto opatrenia majú podla ministerstva umožniť ľuďom, aby si vytvárali vlastnú identitu a žili úplne slobodne a v bezpečí. Miestna komunita LGBTI tento návrh víta ako vynikajúcu „správu pre ľudí, ktorým uvádzanie pohlavia na ich občianskych preukazoch dennodenne spôsobuje problémy“.

Pomôžte nám udržať Magazín 1!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *