Holanďania sú zúfalí: Desaťtisíce migrantov nemajú kde ubytovať a ďalší neustále prichádzajú

Holandské azylové strediská, v ktorých bývajú migranti, ktorí žiadajú o azyl v krajine čelia obrovským kapacitným problémom, pretože do Európy prichádza stále viac a viac migrantov.

V azylových strediskách v malej severozápadnej európskej krajine je v súčasnosti umiestnených celkom 27 000 migrantov. Podľa holandskej ústrednej agentúry pre prijímanie žiadateľov o azyl, COA, je však zúfalo potrebných viac lôžok, uvádza správa NL Times.

V prvý deň budúceho roka agentúra uvádza, že bude potrebných ďalších 10 000 miest, aby bolo možné ubytovať všetkých migrantov, ktorí prichádzajú. Okrem toho bude do konca roku 2020 potrebné ďalších 2 000 priestorov.

Potreba ďalších priestorov pre umiestnenie migrantov súvisí väčšinou s nárastom príchodov migrantov, ktorí prišli toto leto.

Budúce dva roky budú „stresujúce“ roky „z hľadiska kapacity“, uviedla agentúra vo svojich dokumentoch.

Nedostatok bývania v Holandsku tejto alarmujúcej situácii vôbec nepomáha. Mladí Holanďania musia stále vo väčších počtoch zostávať bývať so svojimi rodičmi, pretože voľných priestorov na bývanie je málo a ceny sú vysoké.

Stručne povedané, krajina je v zlých podmienkach čo sa týka bývania a už teraz nemajú kde ubytovať migranto a nie to ešte ďalšie tisíce, ktoré prichádzajú.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.