Hlina sa pustil do Matoviča. Jeho nový projekt mu pripomína „predavačov hrncov“ - MAGAZÍN 1
Slovensko

Hlina sa pustil do Matoviča. Jeho nový projekt mu pripomína „predavačov hrncov“

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Predseda KDH Alojz Hlina na svojom profile na Facebooku reagoval na tlačovú besedu Igora Matoviča. Ten dnes predstavil svoj nový „projekt“, no slová chvály si od svojho bývalého kolegu zrovna nevyslúžil.

„Igor Matovič má zvláštnu povahu, ktorú neviem, či dokážem pochopiť. Respektíve ani neviem, či sa pochopiť dá a či má vôbec zmysel sa tým trápiť,“ napísal na začiatok Hlina.

Hovorí, že „tu bol jeden pokus o to, kto je autentickejší kresťan. Teraz tu, zdá sa, budú „obyčajní“ kresťania.“ Položartom menuje ešte „umiernených, neobyčajných a najkresťanskejších“ kresťanov.

„Niekedy už ide na mňa z toho strach, keď počúvam, kto je taký alebo onaký kresťan. Zaráža ma tá miera neznášanlivosti, neférovosti, pokrytectva, zloby, nenávisti. Koľko „kresťanskej lásky“ je schopný niekto v mene kresťanstva splodiť?,“ pýta sa predseda KDH.

Hlina sa tiež rozpísal o svojej minulosti. „Vyrástol som v tvrdom prostredí. Väčšiu časť života som prežil v podnikateľskom prostredí, v prostredí, ktoré je tvrdé, kruté, ale vcelku spravodlivé. Slovenské politické prostredie je tvrdé, kruté, ale aj nespravodlivé, plné frustrovaných, negatívnych, zlých ľudí. Slovenské kresťanské politické prostredie, žiaľ, nie je na tom o nič lepšie,“ napísal na sociálnej sieti.

Podľa neho však má zmysel bojovať za zmenu. „Nevzdávajme to,“ prosí.

Novú Matovičovu „platformu“ nepovažuje za dobrý nápad. „Pripomína mi to trochu predavačov hrncov, ktorí keď zacítia potenciál predaja na trhu, okamžite vyrazia. Potenciál trhu, v ktorom je potrebné nazvážať potenciálnych kupujúcich do kulturáku, využiť ich sklamanie, samotu, dať im na obed kačacie stehno a potom si nechať od nich podpísať dlžný úpis vo forme svojho hlasu,“ kritizuje Matovičov postup Hlina.

Zdroj: hlavnydennik.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *