Komentáre Spoločnosť

Hlina klame. Vlajka EÚ nieje symbol kresťanstva. Zohavil Kostolík len pre svoju propagandu

O kostolíku pri Nitre ste už asi všetci počuli. Alojz Hlina a nadácia Antona Tunegu, v ktorej sedia aj členovia KDH, zakryli Dražovský kostolík vlajkou Európskej Únie.

Chceli tak vraj poukázať na narastajúci extrémizmus a populizmus. Hlina tvrdí, že podstata Európy je kresťanská, aj keď z Bruselu sa nám snažia vnucovať, že Európa je otvorená pre všetky náboženstvá a hlavne islam.

Zohavil Dražovský kostolík vlajkou EÚ Alojz Hlina? Indície vedú k nemu!

Ďalej Alojz Hlina (KDH) uvádza, že vlajka EÚ je symbol kresťanstva. Na oficiálnych stránkach sa však uvádza, že vlajka EÚ je symbolom jednoty, solidarity a harmónie medzi ľuďmi v Európe. Nič o kresťanstve sa tam nehovorí.

Pri kostolíku sa odfotili aj kandidáti Progresívneho Slovenska do Europarlamentu s popisom „Beh za skutočné Európske Slovensko“.

Komentár

2 Replies to “Hlina klame. Vlajka EÚ nieje symbol kresťanstva. Zohavil Kostolík len pre svoju propagandu

  1. Aj keď symbolika tam nie je priamo, autor vlajky EÚ, Arsene Heitz, sa sám vyjadril, že bol inšpirovaný mariánskou symbolikou zobrazujúcou Pannu Máriu s 12 hviezdami nad hlavou a modrou farbou známou ako mariánska farba.
    Zdroj: Gialdino C. C. (2005). I Simboli dell’Unione europea, Bandiera – Inno – Motto – Moneta – Giornata. Roma: Istituto Poligrafico e Zecca dello Stato S.p.A., p. 80-85

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *