Hlásime 1887 pozitívnych. Čaká nás katastrofa? Matovič nazval Kotlebu a Fica idiotmi - MAGAZÍN 1
Slovensko

Hlásime 1887 pozitívnych. Čaká nás katastrofa? Matovič nazval Kotlebu a Fica idiotmi

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Slovensko hlási za piatok rekord v počte pozitívne testovaných. Urobili sme 11 123 testov a máme 1887 nakazených. Premiér Matovič chce bezodkladné zvolanie pandemickej komisie a od ministra vnútra zvolanie Ústredného krízového štábu “ÚKŠ ešte zajtra musí prijať rozhodnutie o nových ochranných opatreniach.” hlási Matovič.

Čakajú nás nové nejasné opatrenia? Opatrenia prijaté prvého októbra sa podľa odborníkov začnú prejavovať po dvoch až štyroch týždňoch od ich prijatia a aj to len za podmienky, že ich ľudia budú dodržiavať. Z Matovičových slov ale vyplýva, že už tomu veľmi neverí. 

„Áno, trvá určitý čas, kým sa vzhľadom na inkubačnú dobu opatrenia prejavia … ale už dnes sa prijaté opatrenia javia ako s gumipuškou na slona – opatrenia by mali šancu zabrať, ak by nárast prípadov nebol tak dramaticky prudký,“ tvrdí. 

Pustil sa aj do opozičných politikov a nazval ich idiotmi.

“Verím, že idioti ako Marián Kotleba či Robert Fico a spol. si aspoň v tejto mimoriadnej situáciu uvedomia, že na ich bludy a posmešky z rúšok teraz desiatky ľudí doplatí životom.”