Slovensko

Hlásime 1887 pozitívnych. Čaká nás katastrofa? Matovič nazval Kotlebu a Fica idiotmi

Slovensko hlási za piatok rekord v počte pozitívne testovaných. Urobili sme 11 123 testov a máme 1887 nakazených. Premiér Matovič chce bezodkladné zvolanie pandemickej komisie a od ministra vnútra zvolanie Ústredného krízového štábu „ÚKŠ ešte zajtra musí prijať rozhodnutie o nových ochranných opatreniach.“ hlási Matovič.

Čakajú nás nové nejasné opatrenia? Opatrenia prijaté prvého októbra sa podľa odborníkov začnú prejavovať po dvoch až štyroch týždňoch od ich prijatia a aj to len za podmienky, že ich ľudia budú dodržiavať. Z Matovičových slov ale vyplýva, že už tomu veľmi neverí. 

„Áno, trvá určitý čas, kým sa vzhľadom na inkubačnú dobu opatrenia prejavia … ale už dnes sa prijaté opatrenia javia ako s gumipuškou na slona – opatrenia by mali šancu zabrať, ak by nárast prípadov nebol tak dramaticky prudký,“ tvrdí. 

Pustil sa aj do opozičných politikov a nazval ich idiotmi.

„Verím, že idioti ako Marián Kotleba či Robert Fico a spol. si aspoň v tejto mimoriadnej situáciu uvedomia, že na ich bludy a posmešky z rúšok teraz desiatky ľudí doplatí životom.“