Hlásia 21 nových prípadov krvných zrazenín po podaní AstaZenecy a sedem ľudí umrelo v Nemecku

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Smutné správy z Nemecka hovoria o 21 prípadoch zriedkavých krvných zrazeninách u ľudí očkovaných nedávno vakcínou proti koronavírusu od AstraZeneca. Sedem týchto ľudí postihnutých krvnými zrazeninami zomrelo. Informovala o tom agentúra AP s tým, že inštitút Paula Ehrlicha, ktorý je v Nemecku zodpovedný za schvaľovanie a kontrolu očkovacích látok jej poskytol spomínané údaje v pondelok prostredníctvom emailu.

Išlo o 19 žien vo veku od 20 do 63 rokov a dvoch mužov vo veku 36 a 57 rokov. Z 21 týchto hlásení sa 12 týkalo abnormálne nízkej hladiny krvných doštičiek v krvi pacientov.

Po preskúmaní lekárskymi odborníkmi Európska agentúra pre lieky odporučila, aby sa k informáciám o očkovacích látkach poskytovaných pacientom a lekárom pridali varovania o možných zriedkavých vedľajších účinkoch. Väčšina krajín EÚ odvtedy obnovila používanie tejto vakcíny.