Historický moment? Kotleba odkázal Cigánikovej: „Janka ďakujem vám za odvahu!“ (Video)

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Vládna poslankyňa zo strany SaS Janka Cigániková kriticky vystúpila v parlamente k procesu schvaľovania pozmeňujúcich návrhov zákonov. „Fakt tu máme fungovať tak, že máme za 15 minút schváliť ‚pozmeňovák‘?“ pýta sa. Poukázala na to, že bola na chvíľu prerušená schôdza a medzitým stihli poslanci OĽANO prichystať ďalšie pozmeňujúce návrhy. Upozornila, že pri takomto rýchlom procese môže dôjsť aj k vážnym chybám.

„Pri takýchto narýchlo pripravených návrhoch sa môže vlúdiť chyba, to sa bežne stáva. Preto by bolo dobré, aby sme mali dostatok času na riadne oboznámenie sa s prekladanými návrhmi, vydiskutovanie, prípadne vypracovanie pozmeňovákov,“ dodala poslankyňa Matovičovej vládnej koalície.

Za jej vystúpenie v parlamente ju chválili aj Kotlebovci a dokonca aj samotný šéf strany Kotleba. Ten Cigánikovej odkázal, že jej ďakuje za odvahu.