Herec Kramár sa pustil do Kotlebovcov: "Strašia migrantmi, ktorí tu vždy boli aj budú. Ja sa ich nebojím" - MAGAZÍN 1
Slovensko

Herec Kramár sa pustil do Kotlebovcov: “Strašia migrantmi, ktorí tu vždy boli aj budú. Ja sa ich nebojím”

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Herec Maroš Kramár sa vyjadril kriticky na Kotlebovcov. V rozhovore pre agentúru SITA povedal, že sa nebojí otvorene povedať svoj názor.

Umelci by podľa herca mali svojou tvorbou reflektovať súčasnú politickú situáciu a poukazovať na problémy v spoločnosti. „Dlho sa otáľalo, ľudia sa báli, ja som strašne rád, že sa to prestáva diať a že sme schopní povedať neagresívne svoj názor,“ poznamenal. 

„Osobne napríklad veľmi nemám rád neonacistov a týchto všetkých Kotlebovcov, lebo to, čo robia, to je čistá propagácia násilia. Ja neznášam násilie, a keď sledujem, čo sa tu deje, tak si len hovorím ‘Asi tu dlho nebola vojna…’ Niektorým ľuďom to asi chýba, a tí, ktorí propagujú nacistické myšlienky, sú strašne hlúpi, nepoučiteľní… Vôbec nechápem, ako môže niekto takým spôsobom myslieť, však je slniečko, je krásne, ja sa chcem stretať s príjemnými ľuďmi, usmievať sa a nie sa báť,“ poznamenal 60-ročný Bratislavčan.

Maroš Kramár ďalej povedal, že kotlebovci len strašia migrantmi a on sa žiadnych migrantov nebojí, lebo tu vždy boli aj budú.

„My sa tu stále tak strašíme, Kotlebovci strašia ľudí všelijakými migrantmi a nezmyslami… Migranti tu vždy boli a aj budú. Ja sa ich nebojím, aspoň nie tak primárne a hlúpo, som skôr za to, že im naozaj treba pomáhať tam, kde žijú, a vo veľkom, aby sa neťahali sem. A iste, keď prídu vo väčšom počte, nemali by tu byť len tak bezprizorne pustení, potom jasné, že tu začne kriminalita a bude to tu nebezpečné, ale individuálne som zatiaľ žiadneho takého agresívneho migranta nestretol, tak prečo sa mám báť a druhých strašiť a voliť stranu, ktorá tu bude biť po hlave každého človeka trošku tmavšej pleti? To je nezmysel. Ja som za slobodu a za to, aby sme sa tešili jeden z druhého,“ uzavrel Kramár.

zdroj: čas.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *