Komentáre

Haščák si stavia obrovské sídlo v chránenej krajinnej oblasti

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Krásna príroda v CHKO Malé Karpaty na Záhorí, učaruje hádam každému človeku. Učarovala zrejme aj známemu slovenskému oligarchovi, ktorý sa rozhodol pre násilný zásah do jej pôvabu a začal s násilným drancovaním jej krás.

Pri prechádzaní istou oblasťou na Záhorí, vás z hlavnej cesty zláka krásna príjazdová komunikácia, naozaj špičkovej kvality na slovenské pomery, ktorá sa stráca obďaleč v lese Chránenej krajinnej oblasti Malé Karpaty. Popri ceste vidíte v rozsiahlom oplotenom areály kravy, spásajúce krásne zelené pastviny. Avšak ani vás nenapadne, že tieto rozsiahle pasienky s dobytkom sú opradené podobnými podvodmi v štýle priamych dotácii PPA na rozvoj vidieka, na ktoré nedávno upozorňoval aj europoslanec Milan Uhrík so Stanislavom Žiaranom. Komu tieto pozemky patria, si môžete domyslieť…

Pokračujete ďalej po dokonalej komunikácii a milo vás prekvapí keď zistíte, že kvalita cesty sa nemení ani pri vjazde do lesa. Po pár kilometroch dorazíte k asi 3 metre vysokému, betónovému oploteniu, ktoré sa tiahne ďalej pozdĺž cesty. Okrem masívneho oplotenia vašu pozornosť upúta množstvo kamier, situovaných nahusto a na všetky strany.

Napokon vás zastaví rampa, ktorá vám nepovoľuje pokračovať v ceste a informačná tabuľa vás upozorňuje, že sa nachádzate v Chránenej krajinnej oblasti Malých Karpát.

Na druhej strane cesty stoja dva skromné rodinné príbytky, pred ktorými stoja obyvatelia a nešťastne spínajú ruky. S tichým hlasom zvedavým okoloidúcim podávajú informáciu, že za masívnym plotom sa nachádza sídlo J. Haščáka, najznámejšieho oligarchu, či hlavného aktéra z kauzy „Gorila“.

Nespokojní a bezradní občania sa ponosujú na to, že Haščák im už 5 rokov strpčuje život hlukom z rozsiahlej stavby, ktorá prebieha v oplotenom areály. Miliardárov pozemok totiž zabral celú dolinu. Vybagroval zárez do svahu a z vyťaženého materiálu si spravil nelegálnu skládku v miestach, kde zasahuje biotop národného významu. Vysušený horský potôčik je zasypaný suťou z nelegálnej stavby. Tento zásah vykonal práve v oblasti, pre ktorú platí druhý stupeň ochrany prírody.

Toto krásne údolie Malých Karpát, často navštevované ľuďmi, ktorí sem prichádzajú za tichom, pokojom, rekreáciou a krásnou prírodou sa zmenilo na stavenisko. Hluk strojov, ktoré sa nezastavia ani v nedeľu a nelegálna skládka odpadu, má zásadný vplyv na životné prostredie nielen pre ľudí, ale aj na prírodu v Chránenej krajinnej oblasti Malých Karpát a Natura 2000, čo sú chránené vtáčie územia.

V čase našej návštevy sa ukázal aj pán domáci. Medzi autami obyčajných ľudí sa vynímal luxusný terénny Mercedes, patriaci Haščákovi, ktorého cena sa rádovo pohybuje v stovkách tisícoch eur.

Haščák aktuálne čelí množstvu trestných oznámení, no vďaka nečinnosti polície si ešte stále užíva slobodu, luxus a naopak oznamovatelia týchto trestných činov sú obvinení z fiktívnych trestných činov. Keď ozbíjate radových občanov o miliardy, získate moc a vplyv na správnych miestach, môžete si dovoliť naozaj čokoľvek. V Haščákovi máte živý príklad toho, ako si môžete arogantne, svojvoľne pohŕdať zákonom a postaviť si sídlo v CHKO bez stavebného povolenia.

Čo tam po tom, že privilegovaní štátni úradníci svojou nečinnosťou a nezastavením čiernej stavby v CHKO páchajú korupčnú činnosť. Korupcia sa na Slovensku stala politickým systémom, ktorú ani príchod novej vlády očividne nezmení. Uhliarik alebo inak – Pentliarik, bol známa spojka Ficovej vlády na najlegálnejšiu mafiu na Slovensku – Pentu. Kto jeho náplň práce nahradil vo vláde Igora Matoviča? Žeby Lipšic, zastupujúci Pentu v niekoľkých súdnych sporoch alebo je to niekto iný? Všimnite si aj to, ako rýchlo a promptne dostala Penta v čase pandémie prvú pomoc od Matoviča vo forme kšeftu bez verejnej súťaže.  

Pokiaľ na Slovensku bude vládnuť mafia a olicharchovia ako Haščák si budú beztrestne behať po slobode, je pochopiteľné, že ani Orgány činné v trestnom konaní nebude zaujímať nejaké nadobudnutie majetku, či Haščákova čierna stavba bez stavebného povolenia v CHKO.

zdroj: prehladsprav.sk

Pomôžte nám udržať Magazín 1!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Číslo účtu: SK2811000000008017035353

Pomôžte nám prosím viac zdieľať náš portál medzi priateľmi. Veľmi nám to pomôže. Ďakujeme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *