Politika

Harabin vyhral súd a porazil Žitňanskú!

Harabin včera zaznamenal obrovské víťazstvo so slovenskou justíciou, keď vyhral 8 rokov trvajúci súdny spor s Ministerstvom spravodlivosti. Dôvodom sporu bolo disciplinárne konanie, ktorým potrestali Harabina za nevpustenie inšpekcie na Najvyšší súd za jeho vedenia. Teraz súd potvrdil rozhodnutie zo Štrasburgu, ktoré potvrdilo, že disciplinárne konanie bolo protiprávne a priklepol Harabinovi aj strhnutú mzdu aj s úrokmi. Je zarážajúce, že naše médiá do značnej miery túto správu ignorovali. Dôvodom je asi to, že by museli vysvetliť, o čo v pripade išlo a kto spôsobil, že sa daňoví poplatníci musia opäť zložit Harabinovi na odškodné. Vinníci su totiž jasní. Mikloš, Radičová, Žitňanská a ich komplici sudcovia, ktorí sa podieľali na šikane Harabina.

Milí priatelia,
s radosťou vám oznamujem, že dnes som v NR SR odovzdal petičné hárky s podpismi (v počte 31 993) potrebnými na oficiálne zaregistrovanie ako prezidentského kandidáta, za ktoré sa chcem poďakovať všetkým, ktorí svoj podpis odovzdali a rovnako tak tým, ktorí podpisy zbierali. Bez nich by toto všetko nebolo možné a patrí im moja veľká vďaka. Prejavená dôvera ma zaväzuje a sľubujem, že vás nesklamem.

Treba povedať, že novinári si splnili svoju povinnosť a odovzdávania petičných hárkov sa zúčastnili v hojnom počte. Poskytol som im možnosť položiť mi otázky a zároveň som využil túto príležitosť a informoval som ich o základných ideách mojej predvolebnej kampane.

Celá moja kandidatúra je postavená na tom, že kandidujem ako občiansky, národný, nezávislý, nestranícky kandidát a zároveň sa o podporu žiadnej politickej strany neuchádzam. Je veľký rozdiel v uchádzaní sa o podporu politickej strany a v uchádzaní sa o podporu ľudí. Ja sa uchádzam o podporu ľudí a nie je pre mňa podstatné, akú politickú stranu volili alebo budú voliť v budúcnosti. Vylučujem akékoľvek politické vyjednávania o podpore, kupčenie s ňou a vylučujem vzdanie sa kandidatúry. Mojou jasnou ambíciou je vo voľbách zvíťaziť a byť prezidentom všetkých občanov. Do volieb idem s víziou zachrániť štát, zachrániť tradičnú slovenskú kresťanskú rodinu a zaviesť poriadok v štáte, aby sa aj bežní občania dovolali práva a neboli šikanovaní svojvôľou ktoréhokoľvek štátneho úradníka.

Dovoľte mi ale, priatelia, reagovať aj na tvrdenia mojich protikandidátov, ktorí by sa tiež radi zaštítili značkou nezávislosti a nestraníckosti, pritom pod značkou politických strán dlhé roky pôsobili a v niektorých prípadoch dokonca politické strany pomáhali zakladať. Verím v správny úsudok bežných ľudí, v zdravý sedliacky rozum a preto viem, že nenaletia na tieto klamstvá. Ak kandidát na prezidenta o sebe tvrdí, že je nezávislý a nestranícky, ale roky rokúce pôsobil pod značkou politickej strany a iný kandidát zas politickú stranu spoluzakladal, tak jednoducho o svojej nezávislosti a nestraníckosti takýto kandidát klame. To ale nie všetko, priatelia. Títo kandidáti verejne priznali, že ich predvolebnú kampaň budú sčasti financovať politické strany. A ja sa teda pýtam. O akej nestraníckosti a nezávislosti nás chcú títo kandidáti presviedčať? Prosto je to lož v priamom prenose. Buďme múdri, vnímaví a obozretní. Nenechajme sa oklamať.

Chcem všetkých uistiť a na tomto mieste čestne prehlasujem, že za mnou nestojí žiadny oligarcha a zásadne odmietam akúkoľvek podporu z prostredia oligarchie. Opäť mi ale dovoľte upozorniť na fakt, že sú tu kandidáti tváriaci sa na jednej strane nezávislo a na druhej strane prijímajú finančné prostriedky na vedenie predvolebnej kampane od pochybných oligarchov. Toto tvrdenie je o to závažnejšie, že spomínaní oligarchovia boli ruským ministerstvom zahraničia obvinení zo spolupráce s americkými tajnými službami. A to sú veľmi závažné obvinenia. V prípade, že by sa takýto kandidát prepracoval až na post prezidenta SR, išlo by o vážne bezpečnostné riziko pre štát a stratu suverenity. A to predsa nemôžeme dopustiť. Som presvedčený, že občania do prezidentského paláca už viac nepustia človeka riadeného z ambasády cudzieho štátu cez rôznych oligarchov a poradcov.

Do predvolebnej kampane idem bez reklamných bilbordov. Odmietam kvôli kampani ničiť prírodu, vytvárať reklamný smog a otravovať ním ľudí na každom kroku. Okrem toho verím v silnú podporu ľudí, cítim ju a spolieham na ňu. Ľudia, a o tom som presvedčený, chápu závažnosť situácie a z minulosti sa poučili. Je totiž možné klamať určitú dobu niekoľkých, ale nie je možné klamať vždy a všetkých.

Tieto voľby budú patriť obyčajným ľuďom, priatelia. Obyčajným ľuďom, ktorí už majú plné zuby nespravodlivosti, plné zuby politickej svojvôle a plné zuby arogancie vládnucich elít. Budú patriť ľuďom, ktorí chcú zachovať zvyky a tradície stáročia pestované a zanechané nám našimi predkami a tieto voľby nebudú patriť tým, ktorí toto všetko chcú zničiť. Dozrel čas, aby post prezidenta zástával vlastenec. Slovensko si berieme späť.

Nezabudnite, 16. marca 2019 máme šancu na veľkú zmenu. Túto šancu nesmieme premrhať, ďalšia už možno nebude.

Šírte toto posolstvo medzi všetkých ľudí.

Píše Štefan Harabin na svojej facebookovej stránke.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *