Politika Spoločnosť

Harabin si kopol do RTVS a zvažuje trestné oznámenie!

„HAVRAN A TRANSĽUDIA V RTVS ÁNO, ALE HARABIN NIE. MÉDIÁ CHCÚ ZATAJIŤ VÍŤAZSTVO HARABINA“

Takto znie začiatok vyjadrenia Štefana Harabina, ktorý nešetril RTVS. Harabin vo svojom príspevku kritizuje RTVS, že neinformovala o jeho víťazstve, ktoré by v čase pred prezidentskými voľbami mohlo občanom otvoriť oči. Celý text si môžete prečítať nižšie.

Priatelia,
nechal som cteným novinárom čas a priestor na prípravu a čakal som, či sa v hlavných spravodajských reláciách objaví informácia o mojom víťazstve v dlhoročnom súdnom spore, ktorý som viedol s Ministerstvom spravodlivosti a ostatnými aktérmi kauzy nezákonnej kontroly hospodárenia Najvyššieho súdu, v ktorej vtedajšiemu ministrovi financií, (toho času poradcovi premiéra rodiaceho sa fašistického režimu na Ukrajine), Ivanovi Miklošovi preukázateľne išlo o získanie kontroly nad Najvyšším súdom a vtedajšia ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská, v roli poslušnej služobníčky, túto politickú objednávku mala pomôcť vyplniť za asistencie politicky skorumpovaných sudcov Ústavného súdu Mészárosa, Orosza, Tkáčika, Gajdošíkovej a ďalších. Určite si viete predstaviť to mediálne pokrytie v prípade, že by som súdny spor prehral. O ničom inom by sa v správach ani nehovorilo.

Zrejme sa pýtate, prečo toto všetko píšem a prečo je to dôležité. Sila informácie o mojom víťazstve tesne pred prezidentskými voľbami je obrovská. Môže mase občanov Slovenska, v úlohe voličov, otvoriť oči a odrazu uvidia pravdu o Harabinovi. Uvidia, že Harabin nie je ten, kto zákony porušuje, ale naopak, že práve Harabin je ten, kto sa zásadne a vždy riadi len a len zákonom a dodržiavanie zákonov vyžaduje aj od ostatných a aj preto je Harabin tŕňom v oku mocných.

Tento typ informácie predstavuje existenčné riziko pre oligarchov v pozadí a pre ďalšie klanovo-korporátne skupiny z jednoduchého dôvodu. Oligarchovia sú si vedomí faktu, že ak sa Harabin stane prezidentom Slovenskej republiky, ich bezstarostnému porušovaniu zákonov je koniec. Vedia, že Harabin rozviaže ruky vyšetrovateľom a prokurátorom a nastolí právny štát, ktorý nie je v ich záujme. Uprednostňujú právny chaos. Nebezpečenstvo a zároveň dôležitosť informácie o víťazstve Harabina v súdnom spore s Miklošom, Žitňanskou a Gálom spočíva v tom, že môže pritiahnúť masy voličov na Harabinovu stranu.

Čo sa stalo ďalej, vážení priaznivci, je nanajvýš znepokojujúce. Mienkotvorné médiá, vlastnené oligarchami a v jednom prípade štátom, sa rozhodli, že informáciu o mojom viťazstve budú pred verejnosťou tajiť, alebo ju aspoň dezinterpretovať a obrátia proti Harabinovi. U súkromných médií by sa tento postup dal chápať, postupujú tak vždy. Je plne v ich pôsobnosti, akým spôsobom budú manipulovať verejnosť, pokiaľ je to v medziach zákona. Na tomto mieste je nutné povedať, že medzi mienkotvornými súkromnými médiami sa našli asi dve, ktoré mi dali príležitosť k veci sa vyjadriť, z čoho vznikla jedna televízna reportáž, ktorá bola aj odvysielaná. Reportáž ma neprekvapila. S objektívnym informovaním nemala nič spoločné. Bola vysoko tendenčná a divákov hrubo zavádzala. Ja, ktorý som vyhral súd, som bol v tejto reportáži na televízii Markíza vykreslený ako zloduch, ktorý okráda daňových poplatníkov, čo je zo strany Markízy obrovská trúfalosť a lož.

To ja som sa stal obeťou šikanovania a svojvôle skorumpovaných politikov! Len som sa voči tomu bránil. Vyhral som súd. Občanov okradli tí, ktorí konali nezákonne a proces, ktorý vyvolali spravodlivo prehrali. Pravda vyšla najavo, pravda zvíťazila a pravda bola na mojej strane. Občanov nepriamo okradli Mikloš, Žitňanská a aj Gál a ich kumpáni. V predmetnej reportáži, či skôr fraške, sa k výsledku súdneho procesu vyjadrovali politici, o ktorých celé Slovensko vie, že Harabina z duše nenávidia. Asi preto, lebo nenávidia dodržiavanie zákonov. Nech mi prosím niekto vysvetlí, z akého titulu sa majú k výsledkom súdneho procesu vyjadrovať právni ignoranti a ľudia, ktorí sami zákon hrubo porušujú. Ale aby sme sa posunuli ďalej.

Ako už bolo spomenuté, je výsostne v kompetencii súkromných médií, akú úroveň spravodajstva si udržujú. Pravdou ale je, že spomínaná reportáž bola novinárskym dnom, ktorým sa snažili pošpiniť priezvisko Harabina, čo už je opakujúcou sa praxou. Skutočný problém však nastáva vo chvíli, keď nejde o médium súkromné, ale verejnoprávne, platené z daní občanov. Tu mi dovoľte povedať, že zákon o RTVS hovorí veľmi jasne, že programovú službu Rozhlasu a televízie Slovenska tvoria spravodajské a iné programy, ktoré poskytujú nestranné, overené, neskreslené, aktuálne, zrozumiteľné a vo svojom celku vyvážené a pluralitné informácie o dianí v Slovenskej republike i v zahraničí na slobodné utváranie názorov. A to sa vzťahuje nie len na informovanie, ale rovnako aj na neinformovanie, čo bol presne tento prípad.

Chcú nám azda v RTVS nahovoriť, že víťazstvo sudcu Najvyššieho súdu a prezidentského kandidáta tesne pred voľbami v súdnom spore so štátnou inštitúciou, výsledkom čoho sú finančné náklady štátu, ktoré zaplatia daňoví poplatníci, nestojí za zmienku? Tu sa musím pozastaviť a povedať, že považujem za nespravodlivé, že úroky musia znášať práve daňoví poplatníici. Náklady vzniknuté svojvôľou politikov a následným nekonaním a odďaľovaním by mali byť zosobnené aktérom kauzy Miklošovi, Žitňanskej, Gálovi a ostatným spolupáchateľom.

V prípade získania dôvery sa ako prezident zaväzujem v tomto urobiť zmenu. Je nutné dostať do právneho poriadku zákon o hmotnej zodpovednosť politikov vlastným majetkom. 
Zhrnutie je nasledovné. Verejnoprávna RTVS zatajila verejnosti informáciu vysoko dôležitú pre slobodné vytvorenie názoru v kontexte blížiacich sa prezidentských volieb a urobila tak podľa všetkého v rozpore so zákonom a za peniaze daňových poplatníkov.

Ja sa pýtam. Na koho pokyn konajú naše médiá takto koordinovane? Ako je možné, že v podstate všetky médiá naprieč celým spektrom, svorne jednu konkrétnu a pritom významnú informáciu ignorujú, prípadne prekrúcajú? Je to náhoda? Výsledný efekt a cieľ tejto celej mediálnej mašinérie je jasný. Ovplyvniť verejnú mienku v neprospech Harabina a v konečnom dôsledku ovplyvniť výsledok prezidentských volieb. Tu nejde o nič iné, priatelia, ale o hanebnú manipuláciu volieb. Takže nie Rusko, nie Putin ako sa nás poniektorí snažia presvedčiť bez dôkazov, ale mienkotvorné médiá hlavného prúdu manipulujú voľby.

Tu sa dostávame na veľmi tenký ľad a do trestnoprávnej roviny. Chcem povedať, že využijem všetky zákonné možnosti a budem sa v tejto veci dožadovať nápravy. Podnet dostane Rada RTVS aj Rada pre vysielanie a retransmisiu a zvažujem aj trestné oznámenie. Takáto situácia je neprijateľná a je v rozpore s demokratickými princípmi.

Pokiaľ dostanem dôveru od občanov, jednou z mojich priorít ako prezidenta bude urobiť poriadok aj s verenoprávnymi médiami. Veď je predsa nemysliteľné, aby si občania platili vlastnú manipuláciu. Takýto stav je neakceptovateľný a pán generálny riaditeľ Rezník by mal vysvetliť platiacim občanom, ako je možné, že Harabin v RTVS miesto nemá a naopak, transľudia v liberálno-propagandistickej relácii u Havrana miesto vo vysielaní majú.

zdroj: facebook.com/stefan.harabin.sudca

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *