Harabin pôjde do volieb samostatne, s Kotlebom nerokuje - MAGAZÍN 1
Slovensko

Harabin pôjde do volieb samostatne, s Kotlebom nerokuje

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Vyzerá to, že Štefan Harabin neprijme ponuku Mariana Kotlebu na volebné spájanie proti liberálom. Že jeho strana Vlasť pôjde do volieb samostatne a že s Kotlebom nerokuje mal uviesť pre Denník N.

Pred dvomi týždňami ponúkol predseda ĽS Naše Slovensko Marian Kotleba ponuku predvolebnej spolupráce Štefanovi Harabinovi. Podľa Kotlebu je potrebné sa spojiť „proti liberálom, ktorí chcú ovládnuť Slovensko“.

Kotleba taktiež avizoval, že na vyjadrenie od Š. Harabina bude čakať do 31. októbra. Na to Harabin zareagoval slovami, že jemu „nikto ultimáta dávať nebude“. Podľa Kotlebu sa však nejedná o žiadne ultimátum. Stranám totiž po tomto termíne zostáva už len mesiac na podanie kandidátok pre voľby do Národnej rady SR.

Podľa Denníku N však Harabinova strana pôjde do volieb samostatne, čo im mal potvrdiť sám Harabin: „Vlasť pôjde samostatne,“ povedal. Zároveň prezradil, že s Kotlebom nerokuje. Oficiálnu odpoveď však Harabin Ľudovej strane Naše Slovensko ešte nezaslal, čo potvrdil aj podpredseda strany Martin Beluský.

Podľa posledného prieskumu agentúry Focus má však Kotleba pred Harabinom výrazne navrch. Kým Kotlebovej strane namerali 10,2%, tak pri Harabinovej strane to bolo len 1,8% a to i napriek masívnej reklamnej kampani, ktorú v poslednej dobe rozbehol.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *