Politika

Harabin: Bola to hra Smeru! Žitňanská má pravdu, Istanbulský dohovor môže ukončiť len prezident

Istanbulský dohovor je prezidentskou zmluvou, vláda nemôže sama urobiť opatrenia k ukončeniu ratifikačného procesu. Konštatovala to na sociálnej sieti poslankyňa Národnej rady SR Lucia Žitňanská.

Na otázku, čo si o tom myslí Štefan Harabin, odpovedal:

„Musím povedať, že v tomto má pravdu. Toto bola iba hra Smeru pred voľbami, aby pritiahli voličov konzervatívnych voličov k Šefčovičovi. Ja by som ho vypovedal do troch dní.“ uviedol Harabin.

„Parlament v uznesení požiadal vládu, aby urobila opatrenia k ukončeniu ratifikačného procesu, konkrétne aby Slovensko oznámilo Rade Európy, že sa nehodlá stať zmluvnou stranou tohto dohovoru. Ked to celé zjednoduším, tak parlament dal len politický príkaz, aby vláda niečo urobila, ale vláda sama to urobiť nemôže, pretože Istanbulský dohovor je prezidentskou zmluvou. Vláda ho dojednala z poverenia prezidenta a člen vlády ho podpísal tiež z poverenia prezidenta. Ak teda dnes parlament žiada vládu urobiť vyhlásenie voči Rade Európy aj s právnymi účinkami, môže len rovnako ako pri podpise odporučiť prezidentovi, aby poveril člena vlády na takýto krok,“ napísala Žitňanská. Ako dodala, dohovor tak bude ešte žiť ďalej, téma politicky nepochybne tiež.

Prezidentom sa v sobotu stala Zuzana Čaputová a tá sa hlási k prozápadnej politike a teda je viacmenej isté, že Istanbulský dohovor a teda LGBTI agenda bude naďalej žiť Slovenskom.

2 Replies to “Harabin: Bola to hra Smeru! Žitňanská má pravdu, Istanbulský dohovor môže ukončiť len prezident

  1. hi!,I really like your writing so so much!
    proportion we keep up a correspondence more about your article on AOL?
    I need an expert in this space to unravel my problem. May
    be that’s you! Looking ahead to peer you.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *