Hackeri údajne ukradli dáta: Fico a Uhrík majú byť zaočkovaní. Oklamali všetkých voličov? - MAGAZÍN 1
Slovensko

Hackeri údajne ukradli dáta: Fico a Uhrík majú byť zaočkovaní. Oklamali všetkých voličov?

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Hackeri na internete tvrdia, že Robert Fico a Milan Uhrík sú zaočkovaní a nabúrali sa im do ich GreenPasov. Stránka vcielkawau.wordpress.com zverejnila aj QR kódy, ktoré údajne fungujú. Tieto kódy skutočne načíta aplikácia, no treba zadať rodné číslo či iný identifikátor, ktorý má len majiteľ preukazu.

Sú teda odporcovia očkovania Uhrík s Ficom skutočne zaočkovaní a svojich voličov len ťahajú za nos? Je pravdou, že Uhrík je europoslanec a očkovanie by mu uľahčilo cestovanie do Bruselu, kde má aj svoj byt a prácu v parlamente. Fico tiež rád cestuje a naposledy hneď ako prišiel na Slovensko nešiel vôbec do karantény. Treba však dodať, že nie je problém vytvoriť falošný GreenPass a tak celá stránka hackerov môže zavádzať.

„Je to klamstvo celé. Nie je to môj covid pass a nie som očkovaný proti covidu. Niekto je už zúfalý a nevie ako zaujať,“ reagoval v komentári na sociálnej sieti Milan Uhrík.

„Stránka odkazuje na aplikácie, ktoré v skutočnosti neoverujú či QR kód je platný. Zobrazujú len obsah QR kódu, ale neoverujú to, či bol podpísaný autoritou NCZI,“ upozornila organizácia Slovensko.Digital s tým, že na to, aby sa hocikto dostal ku covid certifikátu danej osoby, musí vedieť jej rodné číslo.

Ľudia v diskusiách si dokonca myslia, že takéto niečo vytvoril štát, aby takouto kampaňou donútil aj voličov Uhríčka či Fica k očkovaniu: “Nezabrala lotéria?…teraz čo ?Myslia si , že keď toto pustia tak budeme utekať🤣Je mi to jedno a nedám sa ani keď opichajú Lenina v mauzoleu.” napísala Martina.

“Odkaz pre nich: Máte poslednú možnosť si zachovať aspoň zvyšky rešpektu a priznať sa sami!” odkazuje hackerská stránka Ficovi a Uhríkovi.

Hackeri majú odkaz aj pre novinárov: “Ako sme už písali vyššie, disponujeme originálnymi PDF. Ak nás chcú skontaktovať médiá (nezáleží nám na tom, že či mainstream alebo alternatívne) a získať ich, prípadne iné informácie, tak prosím napíšte správu s vašou emailovou adresou do komentárového poľa nižšie. Komentár nezverejníme, bude slúžiť iba ako správa pre nás, ďakujeme.”