Greta sa odfotila vo vlaku na zemi, v skutočnosti sa však o ňu starali v prvej triede - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Greta sa odfotila vo vlaku na zemi, v skutočnosti sa však o ňu starali v prvej triede

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Klimatická aktivistka Greta Thunbergová sa v sobotu odfotila v preplnenom nemeckom vlaku, ako sedí na podlahe aj s batožinou. Na fotografii vyzerá smutne, okolo nej je kopa batožiny a prázdna krabica od fast-foodu.

Tento obrázok publikovala na sociálnej sieti v sobotu večer s popisom “Cestovanie preplnenými vlakmi cez Nemecko. Som ale už konečne na ceste domov!”.

U fanúšikov mladej aktivistky to vyvolalo okamžite ľútosť, že sa pre ňu nenašlo volné miesto z ďalekej cesty z Madridu, kde bola na klimatickej konferencii OSN COP 25.

Realita je však úplne iná a nemecká vlaková spoločnosť sa k celej tento informácii vyjadrila inak. Greta mala vraj kúpené lístky v prvej triede aj s celým jej tímom, kde bolo o nich dobre postarané.

“Bolo by od teba ale pekné, keby si referovala o tom, ako priateľsky a profesionálne ťa náš tím obsluhoval, keď si na sedačke tej prvej triedy sedela.” odkázala spoločnosť mladej Grete.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *