Grécki národovci privítali migrantov bravčovým mäsom a alkoholom. Liberáli protestovali - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Grécki národovci privítali migrantov bravčovým mäsom a alkoholom. Liberáli protestovali

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Členovia pravicovej skupiny “Enomenoi Makedonie ” (Spojení Macedónci) usporiadali grilovanie s alkoholom a bravčovým mäsom na protest proti presunu migrantov na grécku pevninu.

Na akcii, ktorá sa konala v nedeľu v blízkosti migračného tábora Diavata v Macedónsku, ponúkali migrantom bravčové mäso na grile aj miestne víno a pivo. Akciu poňali ako “nový a jedinečný protest” proti prílivu migrantov do Grécka.

Protest však nedopadol úplne podľa plánu, a to z dôvodu odporu ľavicovej skupiny Keerfa, ktorá o udalosti povedala, že “bola jasne vedená rasistickými motívmi, urážala náboženské presvedčenie ľudí, ktorí boli vyhnaní zo svojej domoviny vojnovými konfliktami alebo chudobou.” Demonštrácia musela byť presunutá do centra Diavata, kde protestujúci pochodovali a mávali gréckymi vlajkami a kresťanskými symbolmi.

Napätie v Grécku sa zvyšuje od okamihu, keď vláda oznámila, že približne 5 000 migrantov bude deportovaných z preplnených táborov migrantov v Egejskom mori na grécku pevninu. Mnoho migrantov vyslaných na pevninu prebývalo na ostrove Lesbos, kde v tábore Moria, pôvodne navrhnutý pre asi 3000 ľudí, žije v súčasnosti až okolo 15 000 obyvateľov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *