Zo sveta

Grécke médiá: Turecké lode sa pripravujú na nelegálne pašovanie migrantov do Európy

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Grécke námorníctvo zaznamenalo podľa správ okolo šesť tureckých nákladných lodí, ktoré sa v posledných dňoch majú pripravovať na pašovanie nelegálnych migrantov na grécke ostrovy.

Atény sa obávajú opakovaného scenára incidentov z polovice marca, kedy došlo k úniku nákladnej lodi, ktorá opustila Çanakkale, v Turecku, unikla na plytčinu do prístavu Kea (Ostrov v Grécku) s takmer 200 ilegálnymi migrantmi, ktorých grécke úrady neskôr museli presunúť do vnútrozemia, uvádza grécky denník Kathimerini.

Napriek tomu, že Grécko doposiaľ pandémiu koronavírusu pomerne úspešne zvládlo, zaznamenalo v sobotu len 60 nových prípadov, to isté nemožno povedať o Turecku, ktoré včera zaznamenalo 3 148 nových prípadov vírusu, čo celkový počet prípadov v Turecku vynieslo na 30 217.

Grécke úrady odhadujú, že v najbližších dňoch sa jedna alebo dve nákladné lode, ktoré boli videné pri príprave na pašovanie migrantov, viac než pravdepodobne pokúsia opustiť prístav do Egejského mora, aby prepašovali stovky migrantov na niektorý z gréckych ostrovov či ostrovčekov.

Aby sa tomu zabránilo, grécke námorníctvo a pobrežná hliadka sú vo vysokej pohotovosti. V prípade, že grécka pobrežná stráž nebude schopná tureckých pašerákov odradiť, budú námorné vojnové lode Grécka vyzvané, aby reagovali na krízu, ktorá by mohla zahŕňať útok na turecké pobrežné stráže a námorný personál.

Začiatkom tohto mesiaca Turecko pohrozilo, že pošle na hranice Európskej únie ďalších migrantov, akonáhle skončí globálna pandémia COVID-19.

Ani túto správu sa nikdy nedočítate v médiách hlavného prúdu! Pomôžte nám preto udržať Magazín 1!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *