Gréci to dnes schválili: Povinné očkovanie, inak pokuta každý mesiac 100€ pre ľudí nad 60 rokov - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Gréci to dnes schválili: Povinné očkovanie, inak pokuta každý mesiac 100€ pre ľudí nad 60 rokov

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Grécki poslanci dnes schválili nový zákon, ktorý nariaďuje všetkým ľuďom nad 60 rokov, aby dali zaočkovať. Keď tak neurobia, budú musieť každý mesiac platiť pokutu 100€. Podľa novej legislatívy sa musia dať do 16. januára zaočkovať prvou dávkou.

Grécky premiér Kyriakos Mitsotakis povedal, že toto opatrenie navrhol pre „neúprosné“ fakty: Deväť z desiatich Grékov, ktorí zomierajú na ochorenie COVID-19, je vo veku nad 60 rokov, sedem z desiatich intubovaných pacientov na jednotkách intenzívnej starostlivosti je z tej istej vekovej skupiny a viac ako 80 percent z nich nie je zaočkovaných.

„Niet pochýb, že ide o ľudí, ktorí čelia najväčším rizikám,“ povedal grécky premiér. „Ale sú to zároveň oni, kto obsadil verejný zdravotný systém, pretože sú nechránení, a zbavujú možnosti liečby tisíce iných ľudí s veľmi vážnymi zdravotnými problémami,“ povedal Mitsotakis. „Nepozerám sa na to, či ma toto opatrenie bude stáť určité hlasy vo voľbách. Verím, že robíme správnu vec, a som presvedčený, že táto politika zachráni životy,“ dodal predseda gréckej vlády.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *