Gréci sú zúfali a začali vlastnými teľami odháňať migrantov, ktorí prichádzajú z Turecka (Video)

Skupiny obyvateľov gréckeho ostrova Lesbos v nedeľu na niekoľkých miestach bránili vo vylodení migrantom, ktorí priplávali z Turecka. Informovala o tom grécka tlačová agentúra ANA-MPA. Napätie rastie aj na pozemné grécko-tureckej hranici, kam Atény v priebehu dňa poslali ďalších vojakov. Tí majú spolu s policajtmi brániť tisícom migrantov v ilegálnom prechode do Grécka.

Pri hraniciach na tureckej strane sa od piatku zhromaždilo najmenej 15 tisíc ľudí po tom, čo Ankara oznámila, že utečencom prestáva brániť v odchode ďalej do Európy.

Miestni obyvatelia sa zhromaždili na pobreží a bránili skupine migrantov vo vylodení. Podľa agentúry ANA-MPA tiež skupina miestnych obyvateľov nechcela pustiť niekoľko autobusov, ktoré viezli utečencov do tábora Moria.

Lesbos i ďalšie grécke ostrovy v Egejskom mori sa už niekoľko rokov stretávajú s prílivom migrantov.

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *