Zo sveta

Gréci sú zúfali a začali vlastnými teľami odháňať migrantov, ktorí prichádzajú z Turecka (Video)

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Skupiny obyvateľov gréckeho ostrova Lesbos v nedeľu na niekoľkých miestach bránili vo vylodení migrantom, ktorí priplávali z Turecka. Informovala o tom grécka tlačová agentúra ANA-MPA. Napätie rastie aj na pozemné grécko-tureckej hranici, kam Atény v priebehu dňa poslali ďalších vojakov. Tí majú spolu s policajtmi brániť tisícom migrantov v ilegálnom prechode do Grécka.

Pri hraniciach na tureckej strane sa od piatku zhromaždilo najmenej 15 tisíc ľudí po tom, čo Ankara oznámila, že utečencom prestáva brániť v odchode ďalej do Európy.

Miestni obyvatelia sa zhromaždili na pobreží a bránili skupine migrantov vo vylodení. Podľa agentúry ANA-MPA tiež skupina miestnych obyvateľov nechcela pustiť niekoľko autobusov, ktoré viezli utečencov do tábora Moria.

Lesbos i ďalšie grécke ostrovy v Egejskom mori sa už niekoľko rokov stretávajú s prílivom migrantov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *